87
Views

Promotorzy organizacji High League przygotowali dla kibiców prawdziwą bombę! Na rozpiskę gali z numerem “4” trafiła walka Artur Szpilka vs Denis Załęcki.

Artur Szpilka vs Denis Załęcki – wielki test przed znanym pięściarzem

Na ogłoszenie przeciwnika dla popularnego “Szpili” nie musieliśmy długo czekać. Kilka dni po zakontraktowaniu jego udziału na najbliższej gali High League 4, Artur poznał swojego przeciwnika. Do starcia Artur Szpilka vs Denis Załęcki dojdzie już 17 września na Arenie Gliwice. Organizacja Malika Montany słynie z organizowania walk typu “freakfight”, jednak w przypadku tego pojedynku takie miano jest mocno krzywdzące. Obaj zawodnicy posiadają spore doświadczenie w sportach walki.

Niedoszły mistrz WBC w boksie vs uliczny “fighter”

“Szpila” w swojej bokserskiej karierze toczył boje z czołówką światowego boksu. Naprzeciw niego stawali tacy sportowcy jak: Deontay Wilder, Bryant Jennings, Tomasz Adamek czy Derek Chisora. W 29 stoczonych pojedynkach wygrywał 24 razy! Artur Szpilka od niedawna jest pełnoprawnym zawodnikiem MMA. Swój debiut zaliczył w federacji KSW pokonując w drugiej rundzie Sergieja Radczenkę.

Dla Załęckiego będzie to drugie starcie formule MMA. Na poprzedniej gali High League zawalczył z Mateuszem Kubiszynem. W swoim debiucie “Bad boy” przegrał na punkty po wyrównanej walce. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Denis zwrócił się do fanów:

– Mam 25 lat i wiele czasu, by się rozwijać i stawać się lepszym. Cel mam jeden – zostać mistrzem. Może nie będzie to dzisiaj czy jutro, może nawet nie w następnym roku, ale kiedyś zostanę mistrzem. Biję się tylko z najlepszymi, z czym wiąże się możliwość porażki, jednak każdego dnia jestem o krok bliżej celu, a przede wszystkim jestem lepszy, niż byłem dnia poprzedniego. Z poprzedniej walki wyciągnięte lekcje! Nigdy więcej nie zostawię werdyktu w rękach sędziów. Od 1 sekundy jedynka i do przodu  ANI KROKU WSTECZ!

Artur Szpilka vs Denis Załęcki odbędzie się na gali High League 4 już 17 września.

Źródło zdjęć: portal mmarocks.pl.

Tagi:
· · · · ·
Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.