Artur Szpilka zawalczy w MMA. Debiut pięściarza na KSW 71

Spekulacje stały się faktem. Artur Szpilka dołączył do grona zawodników federacji KSW. Do debiutu ma dojść już za miesiąc podczas KSW 71. Jak myślicie, Artur da radę?

Artur Szpilka – z ringu bokserskiego do klatki

O tym spekulowano od dawna. Artur Szpilka był częstym gościem gal KSW i chętnie udzielał wywiadów. Ostatnie lata jego pięściarskiej kariery nie były zbyt efektowne. W ostatnich ośmiu pojedynkach cztery razy wygrywał i cztery przegrywał. Jego ostatnia walka odbyła się w maju 2021 roku, wtedy zwycięsko z ringu wyszedł przeciwnik Szpilki, Łukasz Różański.

Od dłuższego czasu Artur Szpilka pojawiał się w klubie WCA, gdzie trenuje min. Łukasz Jurkowski, Mariusz Pudzianowski czy Daniel Omielańczuk. Często pomagał swoim kolegom pod kątem przygotowania pięściarskiego do ich walk.  

Reklama

Debiut Artura Szpilki w MMA już w czerwcu na KSW 71! 

Szpilka zadebiutuje już 18 czerwca na gali KSW 71. Po raz pierwszy w historii organizacja zawita ze swoim wydarzeniem do Torunia. Przeciwnik nie został jeszcze ujawniona jednak wielu ekspertów przypuszcza, że to Serhii Radczenko stanie naprzeciwko Polaka. Byłby to rewanż za ich starcie w ringu bokserskim. Wtedy, po 12 rundowym pojedynku, lepszym okazał się Szpilka, jednak decyzja sędziów była bardzo kontrowersyjna, gdyż kibice wskazywali na innego zwycięzcę tego starcia.  

Gala KSW 71 odbędzie się 18 czerwca w Toruniu, bilety dostępne są tutaj!

Źródło zdjęć: portal sport.se.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama