136
Views

ASICS, japońska marka oferująca buty biegowe, prezentuje nową serię METASPEED+, która ma pomóc biegaczom w poprawie rekordów życiowych.

Warto wspomnieć, że prezentowana linia butów pojawiła się na rynku rok temu. Już wtedy spotkała się z dużym zainteresowaniem sportowców i to profesjonalnych, którzy dzięki nim zdobywali medale – także te podczas igrzysk olimpijskich w Tokio! Nowa seria została podzielona na buty przeznaczone dla biegaczy o różnych stylach biegania. O co chodzi?

ASICS prezentuje nowe buty biegowe serii METASPEED+
ASICS prezentuje nowe buty biegowe serii METASPEED+

Nowe buty biegowe serii METASPEED+

Marka Asics doszła do wniosku, że trzeba podzielić nową serię na dwie kategorie. Dlatego model SKY+ zapewnia osiągnięcie większej szybkości przy znacznie wydłużonym kroku. Plusem jest również precyzyjnie umieszczona płytka węglowa, która pomaga w lepszej amortyzacji i zwrocie energii. To również utrzymanie tempa w późniejszym etapie biegu. Z kolei wariant EDGE+ będzie spisywał się tam, gdzie priorytetem jest szybki bieg przy wydłużonym kroku. Dodatkowo biegacz będzie mógł “cieszyć się” większą stabilizacją.

Wyróżnikiem butów biegowych METASPEED+ jest zwiększona objętość pianki FF BLAST TURBO. Co ciekawe, testy wskazują na to, że ekonomia biegu wzrosła o 2% w porównaniu do innych modeli marki. Jeśli zastanawiacie się czy faktycznie warto wybrać ten model, pragnę jako ciekawostkę dodać, że Eilish McColgan przetestowała wczesny prototyp podczas tegorocznego Ras Al Khaimah Half Marathon, ustanawiając życiówkę oraz rekord Wielkiej Brytanii w półmaratonie z wynikiem 1:06:26’ – poprzedni rekord został poprawiony o 21 sekund.

ASICS prezentuje nowe buty biegowe serii METASPEED+
ASICS prezentuje nowe buty biegowe serii METASPEED+

Buty biegowe z serii METASPEED+ będą dostępne od czternastego czerwca na łamach strony ASICS.com.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.