Assassins Creed Mirage, czyli najnowsza część serii! Gdzie będzie się rozgrywać?

Najważniejsze informacje dotyczące fabuły najnowszej części przygód bractwa Asasynów zostały ujawnione. Assassins Creed Mirage, bo właśnie tak będzie nazywał się tytuł, który będzie miał premierę w 2023 roku, przeniesie nas do Bagdadu.

Poznaliśmy nazwę i fabułę nadchodzącego Asasyna

Ostatnia część przygód Asasynów, AC Valhalla, została zaprezentowana 2 lata temu. Od tamtego czasu Ubisoft pracuje nad najnowszą częścią swojej kultowej serii. Francuskie studio zrezygnowało z corocznego wydawania nowych części, tak aby gracze dostali bardziej jakościowy produkt.

Assassins Creed Mirage, czyli najnowsza część serii. Gdzie będzie się rozgrywać?
Assassins Creed Mirage, czyli najnowsza część serii! Gdzie będzie się rozgrywać?

Dlatego też Assassins Creed Mirage zadebiutuje na rynku w 2023 roku. Wiemy też, gdzie tym razem przeniesiemy się w fabule nadchodzącej gry popularnej serii. Informacje na ten temat zdradził youtuber j0nathan. Według niego seria wróci do korzeni, a konkretnie na Bliski Wschód, ponieważ obszarem naszych działań będzie Bagdad z XI wieku.

Assassins Creed Mirage to powrót do korzeni

Jak podaje j0hnatan, akcja Assassins Creed Mirage będzie rozgrywała się w latach 860-870 w Bagdadzie. Głównym bohaterem fabuły najnowszego Asasyna będzie Basim. Historia gry będzie kręciła się wokół Anarchii w Samarze, a konkretnie w czasie wewnętrznej niestabilności kalifatu Abbasydów.

Przeczytaj także: Ubisoft wkrótce zamknie serwery tych gier!

Historią Basima będziemy kierować od momentu, kiedy był nastoletnim złodziejem, aż do okresu, w którym dołączy do Ukrytych. Co najważniejsze, najnowsza część będzie powrotem do korzeni – nie będziemy mieć możliwości wyboru dialogów, dostępny będzie tylko bohater płci męskiej. Ubisoft zrezygnował również z systemu poziomów. Co najważniejsze, Basim będzie mógł eliminować swoich przeciwników charakterystycznym sztyletem strunowym.

Assassins Creed Mirage, czyli najnowsza część serii. Gdzie będzie się rozgrywać?
Assassins Creed Mirage, czyli najnowsza część serii! Gdzie będzie się rozgrywać?

Informacje podane przez youtubera mówią o tym, że gracze będą w stanie eksplorować i poznawać wiele miast oraz innych lokacji. Co ciekawe, Assassins Creed Mirage miał być pierwotnie jednym z dodatków do Valhalli, jednak w pewnym momencie przedsięwzięcie rozrosło się na tyle, że zdecydowano zrobić z niej pełnoprawną grę. Sugeruje się, że gra zadebiutuje wiosną 2023 roku.

Źródło: Twitter/Youtube

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Ponitka na celowniku europejskiego giganta! Gdzie zagra Polak?

Mateusz Ponitka rozegrał fantastyczny turniej i poprowadził drużynę reprezentacji...

Na Steam pojawiła się pierwsza gra wygenerowana przez AI

This Girl Does Not Exist jest pierwszym tytułem, który...

Premiera kart AMD Radeon RX 7000 będzie 3 listopada

W dniu kiedy NVIDIA prezentowała najnowsze układy kart graficznych,...

Oto cena Logitech G Cloud! Nie będzie tanio!

G Cloud to handheld przygotowany przez Logitech i chińską...

Kolejna firma zhakowana. Tym razem jest to 2K Games

Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami zmasowanych ataków hakerów na...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!