Bezpieczeństwo smartfona? Oto kilka sposobów.

Pierwszy mobilny wirus Cabir pojawił się 12 lat temu i atakował telefony z systemem operacyjnym Symbian. Nie był zbyt groźny, a ze smartfonów korzystali nieliczni abonenci telefonii komórkowej. Dziś mało kto pamięta o Symbianie, a w samym 2015 roku analitycy z G DATA SecurityLabs wykryli 2,3 mln nowych form ataków na urządzenia przenośne z Androidem! Oto kilka sposobów jak zadbać o bezpieczeństwo smartfona.

Jak zadbać o bezpieczeństwo smartfona?

  1. Zainstaluj na telefonie oprogramowanie antywirusowe, zwłaszcza jeśli jesteś użytkownikiem smartfona z systemem operacyjnym Android. G DATA rekomenduje pakiet G DATA MOBILE INTERNET SECURITY for ANDROID. Oprogramowanie oferuje kompleksowe zabezpieczenie urządzeń mobilnych z Androidem. Oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, szkodliwymi aplikacjami i innymi zagrożeniami z internetu, system chroni przed konsekwencjami zgubienia lub kradzieży sprzętu.
  1. Wykorzystaj filtr połączeń głosowych i wiadomości SMS, pozwalający na blokowanie połączeń przychodzących i wychodzących, w tym m.in numerów premium o podwyższonej opłacie.
  1. Zabezpiecz się przed utratą urządzenia. Co stanie się z danymi jeśli telefon zostanie zgubiony lub skradziony? W jego pamięci znajduje się zazwyczaj wiele zdjęć, e-maili, informacji czy haseł. Strach pomyśleć co może się stać jeśli dostaną się w niepowołane ręce. Dlatego warto skorzystać z aplikacji bezpieczeństwa, oferujących funkcje zdalnego kasowania danych, blokady urządzenia lub jego lokalizację za pomocą sygnału GPS.
  1. Wykonuj regularnie kopie zapasowe danych znajdujących się na telefonie. Służą do tego zewnętrzne aplikacje i programy lub narzędzia dostarczane przez producenta. Backup możesz zapisać na dysku komputera, pamięci przenośnej lub w chmurze.
  1. Instaluj i kupuj aplikacje pochodzące wyłącznie z zaufanych platform AppStore czy Google Play. Nie korzystaj z darmowych okazji, bowiem „atrakcyjna” aplikacja może być nośnikiem groźnych wirusów
  1. Publiczne sieci Wi-Fi nie są bezpieczne. Ale jeśli jesteś zmuszony z nich korzystać, nigdy nie realizuj transakcji bankowych, zakupów online, a także nie przesyłaj wrażliwych danych.
  1. Na bieżąco aktualizuj system operacyjny. Starsza wersja oprogramowania stanowi poważne zagrożenie dla smartfona, ponieważ hakerzy mogą wykorzystać niezałatane luki występujące w aplikacji.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj