174
Views

ByteDance, czyli właściciel platformy TikTok, planuje podbój kolejnego rynku? Chiński gigant mediów społecznościowych rzekomo zatrudnia specjalistów, których zadaniem będzie opracowanie nowatorskiego procesora serwerowego. To kolejna wielka chińska firma, która chce uniezależnić się od zachodu!

Właściciel platformy TikTok planuje stworzenie autorskiego procesora

Największym dziełem firmy ByteDance jest oczywiście platforma TikTok, która obecnie jest najpopularniejszym medium społecznościowym na świecie. Firma jednak nie skupia się jedynie na tym projekcie, ponieważ jak donosi TMTPost, przedsiębiorstwo ogłosiło, że poszukuje pracowników na 31 stanowisk. Wszystko ma związek z chipami. 

Przeczytaj także: Google. Duńskie szkoły banują usługi giganta!

ByteDance poszukuje trzydziestu jeden inżynierów, którzy rozpoczną pracę nad procesorem. Będą oni odpowiedzialni za stworzenie wymagań projektowych dla podmiotów, które wykonają chipset dla chińskiego giganta mediów społecznościowych. Produkcją najprawdopodobniej zajmie się TSMC. 

bytedance procesor tiktok soc
ByteDance, firma, do której należy TikTok, planuje stworzenie własnego procesora!

ByteDance idzie śladem konkurencji

Obecnie firma z Kraju Środka nie zdradza żadnych szczegółów, poza tym, że planuje rozwijać swoje chipsety. Głos na temat nowych projektów firmy BytaDance zabrał rzecznik prasowy firmy. System-on-chip będzie wspierał różne obszary biznesowe, takie jak platformy wideo, aplikacje itd. 

Stworzenie własnego SoC może trwać latami, więc procesora od ByteDance nie należy spodziewać się w przyszłym roku. Wiele chińskich źródeł podaje jednak informacje, że gigant mediów społecznościowych pracuje nad stworzeniem chipu, który później zostanie wykorzystany w sztucznej inteligencji. Taką drogą podążyły już Alibaba czy Baidu.

Źródło: Tom’s Hardawre

Tagi:
· · ·
Kategoria artykułu
Hardware
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.