116
Views

Przyszłość złącza Lightning stosowanego od lat w iPhone stoi pod znakiem zapytania. Unia Europejska chce jednej ładowarki do wszystkich urządzeń. Jeśli nie chcesz czekać i już teraz chcesz kupić iPhone z USB-C, to jest taka okazja. Nie pochodzi on jednak od producenta!

Jedna ładowarka do wszystkich urządzeń

Komisja Europejska chce zmniejszyć produkcję akcesoriów elektronicznych i planuje wprowadzić ustawę, na mocy której wszyscy producenci urządzeń elektrycznych będą mieli korzystać z tej samej ładowarki. Standardem ma być USB typu C. Prawo ma tyczyć się m.in. wszystkich urządzeń mobilnych, słuchawek i głośników.

Przeczytaj także: Apple postawi na USB typu C? Może zostać zmuszone!

O ile producenci smartfonów działających na systemie Google Android nie będą mieli z tym problemu, ponieważ ich urządzenia od lat działają z tego typu złączem, to kłopoty może mieć Apple. Amerykański gigant od lat korzysta z autorskiego złącza Lightning. Stworzenie iPhone z USB-C może okazać się problematyczne w gigantycznej skali. Do sprzedaży jednak trafił już iPhone z tego typu złączem.

iPhone z USB-C trafia do sprzedaży

Jakiś czas temu pisaliśmy o pewnym studencie ze Szwajcarii, który zdecydował się na zrobienie iPhone z USB-C. Model X został przerobiony i nie miał żadnych problemów z działaniem. Nowe złącze pozwalało na optymalne ładowanie urządzenia oraz przesyłanie danych z telefonu na komputer i odwrotnie. Teraz to urządzenie trafiło na aukcję w serwisie eBay.

iPhone z USB-C
Chcesz kupić iPhone z USB-C? Już możesz to zrobić!

Ken Pillonel, twórca iPhone z USB-C wystawił ten jedyny w swoim rodzaju model iPhone X na aukcję. W momencie pisania tego artykułu smartfon wart jest 4 555 USD, czyli około 18 tysięcy złotych! Model oferuje 64 GB pamięci i jest w kolorze czarny. W opakowaniu znajdziemy jedynie smartfon i pudełko. Twórca urządzenia podkreśla jednak, że iPhone ze złączem USB typu C nie powinien stanowić głównego urządzenia, na którym przechowywane są ważne dane, a jedynie ciekawostkę.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.