Apple postawi na USB typu C? Może zostać zmuszone!

Apple, jako jedyny producent smartfonów na świecie korzysta ze swojego autorskiego portu ładującego. Chodzi tutaj oczywiście o złącze Lightning. To nie podoba się przede wszystkim Unii Europejskiej, która dąży do tego, aby we wszystkich smartfonach i innych urządzeniach znalazła się ta sama ładowarka. Tym samym może zmusić Apple do zmian.

Unia Europejska zmusi Apple do zmian?

Apple od lat korzysta ze swojego autorskiego złącza Lightning. Swego czasu było ono bardzo nowatorskie, ponieważ eliminowało odwieczny problem – którą stroną włożyć końcówkę do gniazda ładowania urządzenia. Z czasem jednak korzystanie z tego złącza było nieco uciążliwe, zwłaszcza jeśli znajomi nie korzystali z iPhone. Producenci telefonów z Androidem korzystali z uniwersalnego złącza microUSB, które z czasem zostało zastąpione USB typu C. I o uniwersalność właśnie tutaj chodzi.

Przeczytaj także: Wibracje mogą uszkodzić aparaty w iPhone! Apple ostrzega!

Jutro, czyli w czwartek (23.09) Komisja Europejska przedstawi projekt, który sugeruje zmianę przepisów dotyczących ładowarek w smartfonach i innych urządzeniach. Zmiany najbardziej uderzyłyby w Apple, ponieważ przedsiębiorstwo musiałoby złożyć zamówienie na nowe ładowarki. Wprowadzenie nowych przepisów miałoby na celu zintegrowanie urządzeń wielu typów i marek. To z pewnością pozytywnie odbiłoby się na ekologii.

jedna ładowarka do wszystkich smartfonów Apple
Nowe rozporządzenie najmocniej uderzyłoby w Apple, które korzysta z autorskiego złącza Lightning.

Czy zmiana przepisów to dobry pomysł?

Nowe przepisy, które ma zaproponować Komisja Europejska, będą tyczyć się nie tylko smartfonów, ale także tabletów, aparatów fotograficznych, głośników i słuchawek. Producenci e-czytników i ładowarek bezprzewodowych mogą spać spokojnie. Nowe przepisy miałyby być wprowadzone do prawa już w 2022 roku, jednak UE dałaby czas firmom do 2024 na wprowadzenie zmian.

To jednak nie wszystko, ponieważ Komisja Europejska chce również zmusić firmy do niedodawania ładowarek do zestawów. To z pewnością nie spodoba się klientom. Patrząc jednak na sam pomysł wykorzystania jednego typu ładowarek do każdego urządzenia, można powiedzieć, że jest to bardzo dobry plan. Z pewnością wpłynąłby na harmonizacje korzystania z urządzeń i z pewnością pozytywnie wpłynąłby na ekologię. Jedna ładowarka do wielu urządzeń to bardzo dobry pomysł.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!