Wibracje mogą uszkodzić aparaty w iPhone! Apple ostrzega!

Apple przedstawiło wczoraj nowe smartfony, które nie przyniosły dużych zmian względem poprzedników. Producent, poza premierą nowych urządzeń skierował się do użytkowników, którzy jeżdżą z iPhone na motorach. Gigant z Cupertino ostrzegł, że wibracje, których smartfon doznaje podczas jazdy, mogą okazać się zabójcze dla aparatów!

Apple ostrzega motocyklistów

Smartfony nie są już tak wytrzymałe jak kiedyś. Powodem są zaawansowane technologie, które pozwalają w pełni wykorzystać możliwości urządzeń. Aparaty w smartfonach oferują wysoką jakość, jednak elementy, które się w nich znajdują nie są zbyt odporne na czynniki zewnętrzne. To właśnie potwierdza Apple, które wydaje ostrzeżenie do wszystkich posiadaczy smartfonów z ich logiem, którzy podróżują ze smartfonem przymocowanym do kierownicy motocykla.

Przeczytaj także: Najdroższy iPhone w historii stał się faktem!

Reklama

Jak podaje Apple, motocykle o dużej mocy i wysokiej głośności mogą wytwarzać szkodliwe wibracje o wysokiej amplitudzie, które potencjalnie mogą wpłynąć na wydajność aparatów wykorzystywanych w iPhone. Według producenta wibracje przenoszone przez karoserię i kierownicę na smartfon, mogą uszkodzić aparaty w urządzeniach. Mowa tutaj o dużych motocyklach, jednak to zjawisko tyczy się również skuterów czy motorowerów o małych objętościach silnikowych.

Wibracje uszkadzają aparaty w iPhone

Wibracje, które wytwarzają się podczas jazdy na motocyklu mogą uszkodzić aparaty w iPhone. Mowa tutaj oczywiście o smartfonach, które przymocowane są do kierownicy czy innego elementu konstrukcji jednośladu. Jak mów Apple, wibracje te mogą uszkodzić elementy aparatów, takie jak żyroskopy, które niezbyt dobrze radzą sobie z tym zjawiskiem. Uszkodzenie tego elementu sprawi, że korzystanie z aparatu będzie bardzo trudne, a w niektórych przypadkach niemożliwe.

Oczywiście chciałoby się powiedzieć, że jedynym rozwiązaniem na uniknięcie potencjalnych uszkodzeń w smartfonach Apple byłoby niekorzystanie ze smartfonów podczas jazdy motocyklem. To jest raczej niemożliwe, dlatego też dobrze wyposażyć się w uchwyty, które tłumią tego typu wibracje. To powinno zminimalizować ryzyko wystąpienia tego problemu posiadaczy smartfonów z logiem marki Apple, jak i innych producentów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama