Chcesz zarezerwować Tesla Roadster? Szykuj 25% ceny samochodu

Tesla Roadster, czyli jeden z najbardziej szalonych, obok modelu Cybertruck, projektów w portfolio marki Elona Muska. Zaprezentowany już w 2017 roku elektryczny hipersamochód nie dawał o sobie znać przez dosyć długi czas, wszak od prezentacji minęło już 5 lat! Widać jednak światełko w tunelu, gdyż producent nieśmiało dał klientom możliwość zarezerwować sobie ten enigmatyczny samochód.

Tesla Roadster, czyli never ending story

Jak już wyżej raczyłem wspomnieć, Tesla Roadster została zaprezentowana już w 2017 roku, czyli na motoryzacyjne lata – całe wieki i rok dłużej. Od tamtej pory producent już kilka razy otwierał i zamykał panel rezerwacji na swojej stronie, jednak rzeczywistych dostaw samochodu – ani widu, ani słychu. Wiele osób z branży jest już, delikatnie mówiąc, poirytowana postawą producenta. Powód? Niejasna komunikacja z klientem, ciągłe odkładanie terminów, które i tak ostatecznie nie są realizowane. Teraz Tesla dała możliwość rezerwacji raz jeszcze, jednak chętnych zdaje się być coraz mniej.

Koszt depozytu? Spora część ceny samochodu

Dla wielu ludzi w pewnym sensie zaskoczeniem jest także suma, jaką należy wpłacić dla Tesli za możliwość głowy spokojnej o gwarancję dostarczenia samochodu. Wynosi ona skromne 50 tysięcy dolarów. Cena całościowa za Teslę Roadster, jaką podawał producent, to 200 tysięcy amerykańskich zielonych. Prosta matematyka i wychodzi nam, że jest to 1/4 (lub 25%, jak kto woli) ceny samochodu jako depozyt. Unikając wyroków w tej kwestii, ocenę, czy to dużo lub mało, pozostawiam Wam. Wartym wspomnienia faktem jest jednak, że koszt rezerwacji można w każdej chwili odebrać z powrotem na swoje konto, co dla wielu potencjalnych klientów może być niebagatelnych rozmiarów plusem.

Czym właściwie jest Tesla Roadster?

Tesla Roadster jest w pełni zelektryfikowanym hipersamochodem zamkniętym w niedużej bryle o długości zaledwie 4,2m. Według deklaracji producenta pierwszą setkę osiągnąć może już w 1,9s! W realizacji tych założeń niewątpliwie pomóc ma napęd na cztery koła. Prędkość maksymalna, według deklaracji producenta, wynosić ma 400km/h. Co ciekawe, producent deklaruje zasięg tego pocisku na baterie na aż 1000km. Chciałoby się powiedzieć – uwierzę, gdy zobaczę. Mocy ani momentu obrotowego generowanego przez silniki elektryczne producent nie raczył na ten moment podać. A szkoda, bo to ułatwiłoby bezpośrednie porównywanie tego modelu do konkurencji w postaci chociażby Rimaca Nevera, który tworzony jest wspólnymi siłami przez firmę Rimac i ludzi doświadczonych w biciu rekordów jak niewielu na tej planecie – specjalistów z Bugatti.

Chcesz zarezerwować Tesla Roadster? Szykuj 25% ceny samochodu
Wnętrze Tesla Roadster

A co Wy myślicie na temat Tesli Roadster i całego zamieszania, jakie wokół siebie tworzy ten istnie elektryzujący samochód? Podzielcie się swoimi opiniami w tym temacie na naszych social mediach oraz w komentarzach!

Źródło: cnet.com

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj