Chińskie Wuhan stanie się „doliną satelitów”!

Wuhan, niesławne już miasto za sprawą początku pandemii COVID-19, ma w niedalekiej przyszłości stać się, wraz z innymi aglomeracjami w pobliżu, centrum rozwoju kosmicznego Chin. Rząd oferuje wręcz kosmiczne dofinansowania dla firm, skłaniające je do rozwoju w tym konkretnym kierunku.

Wuhan w kosmicznych centrum Chin

Każdego roku Chiny kładą coraz większy nacisk na sektor z chyba największym możliwym potencjałem. Chcą okiełznać kosmos. Wypuszczają tysiące satelitów i statków kosmicznych oraz rozwijają potrzebną infrastrukturę. Chińczycy zbudowali już ogromne imperium kosmiczne w wielu chińskich miastach. Tym razem chcą rozwinąć metropolię Wuhan.

Chińskie Wuhan stanie się "doliną satelitów"!

Jak podaje Reuters, cała inwestycja ma wynosić ponad 15 miliardów dolarów. Lokalne samorządy oferują firmom nawet do 8 milionów dolarów na rozwój projektów związanych z produkcją rakiet, statków kosmicznych i satelitów.

Reklama

Przeczytaj także: Taksówka w powietrzu? Startup sukcesem!

Wysokość dofinansowań zależna będzie od tego, jak wiele z użytych środków będzie pochodzenia lokalnego, od urządzeń i infrastruktury po technologię. Im wyższy procent, tym wyższe będą dofinansowania.

Rozwój tego sektora, oprócz eksploracji kosmosu samej w sobie, ma być również lukratywny dla samych Chińczków tu, na Ziemi. Wspomoże on znacznie zarówno nadzór nad logistyką wielu dóbr i surowców, wspomoże połączenia telekomunikacyjne ale również przyspieszy internet, coś na kształt Starlinków od Elona Muska.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama