133
Views

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że chiński rząd wprowadził ograniczenia dotyczące nieletnich osób grających w gry online. Według najnowszego prawa mogą one grać jedynie przez trzy godziny tygodniowo i to w weekend. Teraz przyszła pora na użytkowników aplikacji TikTok.

Chiński rząd ogranicza aplikację TikTok

Według informacji podanych przez serwis The Register nieletni użytkownicy, którzy korzystają z chińskiej wersji TikToka, zostali włączeni do programu Youth Mode. Dzieci poniżej 14 roku życia będą mogły oglądać TikToka przez maksymalnie 40 minut dziennie. Czas ten będzie liczył się w godzinach od 6:00 do 22:00. Tryb młodzieżowy stosowany przez chiński rząd nie tylko ogranicza czasowe korzystanie z aplikacji, ale również dostosowuje oglądane treści.

tiktok
Chiny nakładają kolejne ograniczenia na nieletnich!

Wprowadzone obostrzenia mają być skuteczną formą walki z uzależnieniem nieletnich osób. TikTok jest obecnie najpopularniejszą aplikacją wśród obywateli, nie tylko nieletnich, Państwa Środka. Wprowadzenie restrykcji ma sprawić, że dzieci będą mniej czasu spędzać przed komputerem i internetem. Oczywiście wszelkie ograniczenia będą dotyczyć osób, które podały prawidłowe dane.

Aplikacja cieszy się dużą popularnością

TikTok jest prawdopodobnie największy beneficjentem pandemii COVID-19. Aplikacja w czasie kwarantanny zyskała na popularności. Efekty tego możemy już zobaczyć, ponieważ według danych App Annie TikTok stał się popularniejszy niż YouTube. Badania, które przeprowadzono na użytkownikach smartfonów Android w USA i Wielkiej Brytanii potwierdziły, że średni czas oglądania w aplikacji mobilnej, jest większy niż ten na YouTube.

Przeczytaj także: TikTok bije YouTube w kwestii popularności!

Chiński rząd chce więc walczyć ze wzrastającym uzależnieniem od internetu wśród nieletnich obywateli swojego kraju. TikTok to aplikacja, która potrafi wciągnąć, dlatego też rząd Państwa Środka zdecydował się na wprowadzenie takiego ruchu. Platforma odpowiadająca za stworzenie programu dotyczącego treści, czyli BytaDance sugeruje, aby rodzice dokończyli rejestrację za dzieci. Nieprawidłowe dane pozwalają na obejście obostrzeń, dlatego też ważne jest, aby wiek dziecka był prawdziwy. Jeśli tak nie jest, możliwe jest ręczne wyłącznie trybu młodzieżowego, a co za tym idzie limitów! Czy w przyszłości kolejne kraje zdecydują się na równie radykalne kroki?

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.