TikTok bije YouTube w kwestii popularności!

Mogłoby się wydawać, że YouTube jest liderem w kwestii popularności serwisów steramingowych. Dostęp do niego ma dosłownie każdy. Jak się jednak okazuje, TikTok stał się bardziej popularny niż sam YT! 

TikTok liderem na rynku USA i UK

App Annie przedstawiło raport, który mówi jasno – TikTok stał się bardziej popularnym serwisem niż YouTube. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkie Brytanii wykazały, że średni czas oglądania materiałów na TikToku jest dłuższy, niż na YouTube. W raporcie nie znalazł się jednak łączny czas, jaki na poszczególnych aplikacjach spędzają użytkownicy. 

To właśnie pod tym względem TikTok przewyższa YouTube. W innych kwestiach chińskiej aplikacji do giganta streamingu wideo sporo brakuje. Na TikToku zarejestrowanych jest około 700 milionów użytkowników. Porównując to z wynikami YT, na którym znajdziemy ponad dwa miliardy aktywnych użytkowników, liczba ta wydaje się niesamowicie mała. 

Użytkownicy Androida kochają TikToka

Raport przedstawiony przez App Annie nie uwzględnia jednak bardzo ważnego szczegółu – użytkowników korzystających z urządzeń Apple. W raporcie przedstawiono jedynie wyniki dotyczące smartfonów i tabletów pracujących na systemie Android. Wiedzą powszednią jest to, że to właśnie urządzenia z systemem iOS od Apple górują w Stanach Zjednoczonych. Warto jednak dodać, że raport nie uwzględnił również użytkowników z rynku chińskiego. Tam właśnie TikTok jest niezwykle popularną aplikacją. 

Przeczytaj także: Twitter wprowadza nowe środki bezpieczeństwa. Oto Safety Mode

Można więc założyć, że gdyby App Annie wzięło pod uwagę dane użytkowników korzystających z urządzeń Apple oraz liczbę użytkowników z Chin, średni czas spędzany na aplikacji ByteDance byłby jeszcze większy. W raporcie nie przedstawiono sytuacji z aplikacją w Europie, a co za tym idzie w Polsce, więc nie wiemy, jak bardzo popularny jest TikTok w naszym kraju. 

Źródło: TheVerge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj