Twitter wprowadza nowe środki bezpieczeństwa. Oto Safety Mode

Prześladowanie w sieci stało się przykrym obrazem dzisiejszej społeczności. Nawet odmienne zdanie wywołuje falę hejtu oraz obraźliwych komentarzy, dlatego też Twitter wprowadził nową funkcję. Twitter Safety Mode, czyli tryb bezpieczeństwa pozwoli na unikanie obraźliwych komentarzy wymierzonych w naszą stronę.

Twitter Safety Mode nową funkcją w serwisie

Hejt na serwisach społecznościowych to chleb powszedni. Takie zjawisko możemy znaleźć pod każdym wpisem czy zdjęciem. Jest to plaga dzisiejszego społeczeństwa, dlatego też Twitter postanowił rozpocząć z tym walczyć. Co prawda wydaje się to przysłowiową walką z wiatrakami, jednak takie podejście jest godne pochwały. Twitter Safety Mode to nowa funkcja, która pozwoli np. na zablokowanie danych kont na okres 7 dni. Powodem może być używanie wyzwisk czy ogólnej mowy nienawiści.

Za ocenę sytuacji odpowiada specjalny system, który ocenia czy dana osoba zaczęła negatywnie komentować nasz wpis. System bierze pod uwagę nie tylko treść samego tweeta, ale również relację między osobami, które biorą udział w wymianie zdań. Funkcję tę można włączyć w ustawieniach serwisu. Trzeba jednak pamiętać, że nie uda nam się wyeliminować wszystkich nieodpowiednich treści.

Nowa funkcja skuteczną bronią do walki z hejtem?

Jak podaje serwis, Twitter Safety Mode nie będzie blokował kont, z którymi często wchodzimy w interakcję. Na celowniku znajdą się jedynie osoby, które przychodzą na profil szerzyć mowę nienawiści. To jednocześnie oznacza, że jeśli lubimy żartować ze swoimi znajomymi, od czasu do czasu sobie dogryzając, nie musimy martwić się, że konta naszych przyjaciół trafią na czarną listę.

Przeczytaj także: Oszustwo „na Orlen”! Uważajcie na nowe niebezpieczeństwo!

Całkowite wyeliminowanie hejtu i mowy nienawiści nie jest jednak możliwe. System Twitter Safety Mode nie będzie nieomylny, więc na wysoką skuteczność tej funkcji będziemy jeszcze musieli trochę poczekać. Obecnie nowa funkcja testowana jest na wybranych uczestnikach, dlatego też nie każdy ma do niej dostęp. Wkrótce powinno się to zmienić. Czy nowa funkcja zmieni funkcjonowanie serwisów społecznościowych i będzie bronią do walki z hejterami?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

Każdy zainteresowany tematem gier wideo pamięta, jak wyglądała premiera...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj