119
Views

Prześladowanie w sieci stało się przykrym obrazem dzisiejszej społeczności. Nawet odmienne zdanie wywołuje falę hejtu oraz obraźliwych komentarzy, dlatego też Twitter wprowadził nową funkcję. Twitter Safety Mode, czyli tryb bezpieczeństwa pozwoli na unikanie obraźliwych komentarzy wymierzonych w naszą stronę.

Twitter Safety Mode nową funkcją w serwisie

Hejt na serwisach społecznościowych to chleb powszedni. Takie zjawisko możemy znaleźć pod każdym wpisem czy zdjęciem. Jest to plaga dzisiejszego społeczeństwa, dlatego też Twitter postanowił rozpocząć z tym walczyć. Co prawda wydaje się to przysłowiową walką z wiatrakami, jednak takie podejście jest godne pochwały. Twitter Safety Mode to nowa funkcja, która pozwoli np. na zablokowanie danych kont na okres 7 dni. Powodem może być używanie wyzwisk czy ogólnej mowy nienawiści.

Za ocenę sytuacji odpowiada specjalny system, który ocenia czy dana osoba zaczęła negatywnie komentować nasz wpis. System bierze pod uwagę nie tylko treść samego tweeta, ale również relację między osobami, które biorą udział w wymianie zdań. Funkcję tę można włączyć w ustawieniach serwisu. Trzeba jednak pamiętać, że nie uda nam się wyeliminować wszystkich nieodpowiednich treści.

https://twitter.com/TwitterSafety/status/1433100157172604928?s=20

Nowa funkcja skuteczną bronią do walki z hejtem?

Jak podaje serwis, Twitter Safety Mode nie będzie blokował kont, z którymi często wchodzimy w interakcję. Na celowniku znajdą się jedynie osoby, które przychodzą na profil szerzyć mowę nienawiści. To jednocześnie oznacza, że jeśli lubimy żartować ze swoimi znajomymi, od czasu do czasu sobie dogryzając, nie musimy martwić się, że konta naszych przyjaciół trafią na czarną listę.

Przeczytaj także: Oszustwo „na Orlen”! Uważajcie na nowe niebezpieczeństwo!

Całkowite wyeliminowanie hejtu i mowy nienawiści nie jest jednak możliwe. System Twitter Safety Mode nie będzie nieomylny, więc na wysoką skuteczność tej funkcji będziemy jeszcze musieli trochę poczekać. Obecnie nowa funkcja testowana jest na wybranych uczestnikach, dlatego też nie każdy ma do niej dostęp. Wkrótce powinno się to zmienić. Czy nowa funkcja zmieni funkcjonowanie serwisów społecznościowych i będzie bronią do walki z hejterami?

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.