Oszustwo „na Orlen”! Uważajcie na nowe niebezpieczeństwo!

Internet jest dobrym narzędziem, jednak często potrafi być niebezpieczny. Coraz częściej słyszymy o różnych przekrętach czy wyłudzeniach, które mają miejsce w sieci. Oszustwo „na Orlen” to nowy sposób wyłudzenia pieniędzy i danych przez internetowych oszustów.

Uważajcie na oszustwo „na Orlen”

Internetowi przestępcy znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych i pieniędzy. Nowa pułapka czeka na nieuważne osoby. Oszustwo „na Orlen” oparto na potencjalnych wysokich zyskach, które pojawią się po inwestycji w ropę czy gaz. Oszuści zachęcają swoje ofiary wysokim zyskami, a do swojego planu wykorzystali nie tylko wszelakie logotypy marki Orlen, ale również wizerunek prezydenta RP, Andrzeja Dudy oraz Daniela Obajtka.

Przeczytaj także: Nowa forma oszustw na OLX! Uważajcie podczas zakupów!

Oczywiście wszystko to jest oszustwem, a oszustwo „na Orlen”, według portalu Niebezpiecznik krąży po sieci już od kilku miesięcy. Przygotowana przez oszustów strona wygląda na stronę rządową wspieraną przez Ministerstwo Energii. Ma ona zachęcić potencjalne ofiary do inwestycji w ropę oraz gaz.

Oszuści działają już kilka miesięcy

Do rzekomych inwestycji w gaz oraz ropę wymagane są poufne dane osoby, która zdecyduje się na ten ruch. Wszystko przygotowano bardzo starannie, ponieważ po zgłoszeniu się na stronie, kontaktuje się z nami „doradca”. Po rozmowie i wytłumaczeniu działania inwestycji ofiara musi wpłacić pierwsze środki. Mowa tutaj o wpłacie w wysokości 200 – 250 USD lub EUR.

Oszustwo "na Orlen"
Tak prezentuje się strona przekrętu! Źródło: Niebezpiecznik.pl

Na stronie znajdziemy także specjalnie przygotowaną grafikę, która przedstawia klientowi, jak wpłacone pieniądze zyskają na wartości. W ten sposób oszustwo „na Orlen” zachęca ofiarę do dokonywania kolejnych wpłat. Po pewnym czasie konto zostaje oznaczone jako podejrzane, a możliwość wypłaty wpłaconych pieniędzy jest zablokowana.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj