Nowa forma oszustw na OLX! Uważajcie podczas zakupów!

OLX to bardzo wygodny i prostu portal, na którym możemy znaleźć rzeczy, które nas interesują. Niestety, wśród milionów uczciwych użytkowników zawsze znajdą się oszuści, którzy będą chcieli nas wykiwać. Nową formą oszustów jest wyłudzenie pieniędzy „przez konto InPost”.

Uważajcie na nowych oszustów na OLX

Oszuści OLX dalej grasują na popularnym portalu z ogłoszeniami. Kilka miesięcy temu Piotr opisywał, jak prawie wpadł w sidła jednego z takich oszustów i opisał całą sytuację pod tym linkiem. Wtedy oszuści korzystali ze sposobu „Kup z Przesyłką”, dziś format oszustwa jest jednak nieco inny, chociaż działa podobnie.

Teraz oszuści OLX korzystają z metody dokonania przelewu pieniężnego za pomocą „konta InPost”. Po przejściu w link, który przesyła nam osoba „zainteresowana” produktem i wpisaniu danych, oszust zyskuje dostęp do poufnych danych naszego konta bankowego i wszystkich znajdujących się pieniędzy.

Jak dokładnie wygląda ten proces?

Tak jak w poprzednim przypadku oszust kontaktuje się z nami za pomocą aplikacji WhatsApp. Po przeprowadzeniu „wywiadu” sugeruje, żeby dokonać transakcji poza OLX. Tym razem propozycją jest finalizacja za pomocą „konta InPost”. Po zgodzie otrzymujemy link, który kieruje nas do strony, która łudząco przypomina stronę marki InPost. W tym miejscu mamy odebrać opłatę bezpośrednio na swoje konto.

Przeczytaj także: Podróże w kosmos to marzenie wielu osób. Richard Branson już je spełnił

Po kliknięciu w odpowiednią podstronę jesteśmy zmuszeni wybrać swój bank i wprowadzić osobiste dane, które trafiają do rąk oszustów. Tym samym delikwent przejmuje logowanie i hasło do naszego konta. Krótko mówiąc, przekazujemy mu nasze konto bankowe, które wyczyszczone jest w kilka sekund.

Oszuści mają coraz bardziej cwane pomysły, dlatego też uważajcie na siebie podczas robienia zakupów OLX i nigdzie nie podajcie swoich danych bankowy! Zwłaszcza jeśli osoba wysyła wam jakiś link!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto odchodzi z Scuderia Ferrari! Oficjalne oświadczenie!

Mattia Binotto oficjalnie przestanie być szefem zespołu Scuderia Ferrari....

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!