Chiny odłączą od zasilania wielu producentów! Mowa o Apple czy Intelu!

Nie zaskoczę nikogo, jeśli napiszę, że największym konsumentem energii elektrycznej na świecie są Chiny. W Państwie Środka swoje ośrodki produkcyjne mają największe firmy na świecie. Rząd kraju w ostatnim czasie wprowadził plany, które mają zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, a straciły na tym największe firmy na świecie!

Chiny odcinają zasilanie fabrykom

Zanieczyszczenie środowiska to spory problem, dlatego też wprowadzane są nowe ustawy i rozporządzenia, które mają na celu ograniczenie szkodliwych środków dostających się do naszej atmosfery. Chiny wprowadziły nowy plan, którego celem jest właśnie ograniczenie emisji spalin produkowanych przez fabryki. Jak się okazuje rząd Państwa Środka wydał specjalne oświadczenie, w którym zażądał zmniejszenie całkowitego zużycia energii w takich prowincjach jak Jiangsu, Zhejiang i Guangdong.

To właśnie w tych prowincjach swoje ośrodki produkcyjne takie firmy jak Apple, Inte, Tesla, Nvidia, Qualcomm i wiele innych. Chiński rząd zdecydował, że ośrodki produkcyjne znajdujące się w tych prowincjach kilka dni w miesiąca będą odcinane od zasilania. Jak się okazuje nie wszystkie firmy zostaną dotknięte nowymi rozporządzeniami. W fabrykach, w których odbywa się ciągły cykl produkcyjny, którego nie można przerwać, będą pracowały tak, jak dotychczas.

Reklama

Co to oznacza dla całego świata?

Przerwy w dostawie energii w fabrykach należących do największych producentów na świecie oznaczają nic innego, jak opóźnienie w produkcji. To przekłada się także na opóźnienie dostaw produktów. Nowe zakazy odczuje więc praktycznie każdy producent, który posiada swoje ośrodki produkcyjne w Państwie Środka. Wprowadzenie nowych technologii, które pozwoliłyby zaoszczędzić energię nie jest możliwe w tak szybkim tempie. Dlatego też zdecydowano się na odłączanie energii fabrykom na kilka dni w miesiącu.

chiny
Rząd Państwa Środka planuje odciąć od zasilania ośrodki produkcyjne wielu światowych firm.

Przeczytaj także: Tak wygląda nasza planeta z kapsuły Inspiration4!

Oczywiście niektóre firmy znalazły już połowiczne rozwiązanie tego problemu. Firma Pegatron, która jest dostawcą komponentów do iPhone zapowiedziała, że w dniach, w których będzie brakowało prądu, uruchamiane będą silniki diesla. W przypadku innych firm, które swoje fabryki mają w prowincjach nieobjętymi obostrzeniami, produkcja zostanie zwiększona.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama