Tak wygląda nasza planeta z kapsuły Inspiration4!

Kiedy Elon Musk zapowiadał pierwszą prywatną podróż w kosmos, plany te wydawały się bardzo odległe. Właściciel SpaceX dopiął swego i kilka dni temu załoga, w której skład nie wchodził żaden profesjonalny kosmonauta, wyruszyła w kosmos. Misja Inspiration4 zakończyła się sukcesem, a my możemy zobaczyć, jak prezentowała się Ziemia z kapsuły Dragon.

Misja Inspiration4 zakończyła się pomyślnie

Na pokładzie specjalnie przygotowanej kapsuły znalazły się cztery osoby. Żadna z nich nie była jednak profesjonalnym kosmonautą, co sprawiło, że była to pierwsza wyprawa w kosmos, bez udziału takiej osoby. Na pokładzie znajdowali się Jared Isaacman, który był kapitanem całego statku, pilot Sian Proctor, Hayley Arceneaux, która pełniła funkcję medyka oraz specjalista ekspedycji Chris Sembroski.

Przeczytaj także: Chiny rozpoczynają badania nad kilkukilometrową stacją kosmiczną

Reklama

Turyści, bo tak można nazwać członków załogi misji Inspiration 4 nie tylko odpowiedzialni byli za badania, dotyczące m.in. zachowania komórek na wysokości 500 km od Ziemi, ale przede wszystkim mogli podziwiać naszą majestatyczną planetę z miejsca, którego większość z nas nigdy nie zobaczy. Przynajmniej na własne oczy, ponieważ w sieci pojawiło się wideo z całej misji.

Szczytny cel misji

Fundatorem wyprawy dla całej trójki był Jared Isaacman. Jest on założycielem wielu firm, które przyniosły mu miliardowe dochody. Cel misji Inspiration4 był jednak bardzo szczytny, ponieważ miał on na celu zebranie ponad 200 mln dolarów na potrzeby Szpitala Dziecięcego St. Jude znajdującego się w Memphis w stanie Tennessee.

Członkowie załogi podróżowali w zmodyfikowanej kapsule załogowej o nazwie Dragon. Kapsuła ta była już wcześniej wykorzystana w misji przeprowadzonej przez NASA. SpaceX postanowiło wykorzystać ją ponownie, jednak poddało ją odpowiednim modyfikacjom. W miejscu portu dokowania umieszczona została kopuła, dzięki czemu członkowie załogi Inspiration4 mogli podziwiać piękno kosmosu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama