...

Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na Księżycu!

Columbia Sportswear to marka odzieżowa, która w swoich produktach stosuje zaawansowane technologie mające na celu poprawę komfortu i odpowiedniego zabezpieczenia np. podczas deszczowych dni. Jednym z takich rozwiązań jest OMNI-HEAT Infinity. Columbia Sportswear przetestuje tę technologię… na Księżycu!

Ludzkość wraca na Księżyc, a marka odzieżowa razem z nią!

W nadchodzących miesiącach rozpoczną się przygotowania do misji Commercial Lunar Payload Services, której zadaniem jest stworzenie warunków do przyszłych lądowań załogowych na powierzchni Księżyca. W związku z tym na naturalnego ziemskiego satelitę Intuitive Machines wyśle komercyjne ładunki. Udział w tej misji będzie miała także marka odzieżowa – Columbia Sportswear!

Przeczytaj także: Columbia Sportswear IN THE CITY – nowa miejska kolekcja

Jednym z celów misji zaczynającej się w 2023 roku będzie pobranie próbek i analiza lodu spod powierzchni Księżyca. Dlatego też Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię OMNI-HEAT Infinity właśnie w tych warunkach. Wspomniana technologia tremo-refleksyjna marki odzieżowej osłoni lądownik księżycowy Nova-C i pomoże ochronić go przed niskimi temperaturami panującymi w kosmosie!

Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na Księżycu!
Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na Księżycu!

Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na Srebrnym Globie

Temperatura na Księżycu jest o wiele większa niż najbardziej sroga zima na powierzchni naszej planety. W nocy może ona spać nawet do -150° Celsjusza. To właśnie podczas misji Apollo 11 w latach 60. stanowiło największy problem – ochrona lądownika przed wysokimi temperaturami. Z tego powodu opracowano wysoce odblaskowy materiał izolacyjny znany jako koc kosmiczny.

Dziś wiemy, że Columbia Sportswear przetestuje swoją technologię na powierzchni Srebrnego Globu. Będzie to niezwykle trudny test dla marki, który w ostatecznym rozrachunku pozwoli na udoskonalenie produktów i stworzenie ubrań, które zapewnią komfort niezależnie od warunków!

Columbia Sportswear przetestuje technologię OMNI-HEAT Infinity na Księżycu, jednak to rozwiązanie można znaleźć już ubraniach amerykańskiej marki. Technologia ta opiera się na „matrycy” ze złotych kropek, które mają zapewnić o 40 proc. większą izolację termiczną i dać użytkownikowi natychmiastowe uczucie ciepła, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu przepuszczalności powietrza i wilgoci.

Źródło: Columbia

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Canelo do Messiego: „Módl się, żebym Cię nie spotkał”. Bokser grozi piłkarzowi!

Reprezentacja Argentyny w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata...

Infantino nazwany klaunem! Ostre słowa komentatora!

Gianni Infantino nie jest lubianą postacią w świecie piłkarskim....

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

A jednak, stało się. Discord będzie płatny. Na szczęście...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.