125
Views

Niestety, przed meczem z Anglikami nie mamy dobrych wieści. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że na Wembley nie wystąpi Robert Lewandowski. Dziś przekazano informacje, że wirus COVID-19 jest w kadrze. Zarażonych zostało dwóch zawodników oraz rzecznik prasowy Reprezentacji Polski.

Trudne początki nowego trenera

Paulo Sousa na pewno nie tak wyobrażał sobie pierwsze zgrupowanie jego kadry. Mecz z Węgrami, zremisowany rzutem na taśmę. Pokazał jak dużo pracy przed nim. W przed dzień stracił jednego z podstawowych piłkarzy – Mateusza Klicha. Wynik meczu Polska vs Andora, co prawda zakończył się pewnym zwycięstwem Polaków, to strzelec dwóch bramek i najlepszych piłkarz świata doznał kontuzji kolana. Wtorkowe badania na obecność potwierdziły, że COVID-19 w kadrze dalej jest i zabiera mu kolejnych zawodników. A to wszystko przed meczem z Anglią.

COVID-19 w kadrze. Na Anglię bez Lewego i nie tylko?

Wtorkowy poranek zaczął się od niezbyt dobrych wiadomości ze zgrupowania kadry Reprezentacji Polski. Jak podał rzecznik prasowy, Jakub Kwiatkowski, wśród zawodników i wszystkich osób pracujących przy kadrze wykonano rutynowe testy na koronawirusa. Niestety, testy potwierdziły trzy przypadki nowych zakażeń – dwa u zawodników, jeden u samego Kwiatkowskiego. COVID-19 w kadrze stanie się problemem?

Kim są zawodnicy? Pierwszym z nich jest Kamil Piątkowski, środkowy obrońca, który na co dzień gra w Rakowie Częstochowa. Drugim zawodnikiem okazał się Grzegorz Krychowiak, czyli podstawowy zawodnik kadry. W przypadku Piątkowskiego mowa o całkowitej izolacji. Z kolei Krychowiak, zawodnik Lokomotivu Moskwa przeszedł już chorobę i z racji tego, że jest ozdrowieńcem będzie mógł grać. Taką decyzję wspólnie podjął PZPN oraz UEFA. COVID-19 w kadrze już się pojawił – przed meczem z Węgrami pozytywny wynik otrzymał Mateusz Klich.

COVID-19 w kadrze
Grzegorz Krychowiak jest jednym z piłkarzy zakażonych COVID-19.

Wygląda na to, że kadra po raz kolejny zostanie osłabiona. Występ Krychowiaka jest możliwy. Tak samo jest w przypadku Klicha. Najważniejszy aktor spotkania eliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze po stronie Polski, Robert Lewandowski na pewno nie wybiegnie na boisko. O kontuzji Lewego możecie przeczytać tutaj.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.