Microsoft chce kupić Discord. Kwota przejęcia może szokować!

Discord odrzuca wysoką propozycje kupna od Microsoft.

Discord to komunikator, z którego korzystają gracze na całym świecie. Od kilku tygodni zakup Discorda planował Microsoft. Najnowsze informacje mówią, że rozmowy między dwoma firmami zakończyły się niepowodzeniem. Komunikator w dalszym ciągu będzie niezależny!

Discord i Microsoft nie dogadali się. Aplikacja dalej niezależna

O pierwszych pogłoskach rozmowy na temat przejęcia komunikatora przez Microsoft usłyszeliśmy już kilka tygodni temu. Obie firmy przez długi czas rozmawiały na temat interesów, ale najnowsze informacje mówią, że rozmowy zakończyły się fiaskiem. Discord miał odrzucić 12 miliardów dolarów, które zaoferował amerykański gigant z Redmont. Aplikacja, z której korzystają miliony graczy na świecie w dalszym ciągu będzie rozwijana niezależnie i ma skupić się na innych celach.

discord microsoft
Discord odrzucił propozycję kupna komunikatora od Microsoft.

Fani aplikacji odetchnęli. Obecnie Discord jest aplikacją niezależną, która wszystkie swoje funkcje oferuje całkowicie za darmo. W sieci można było znaleźć pełno komentarzy, które jednogłośnie mówiły, że Microsoft zepsuje tak dobrą aplikację i przemieni go w płatne oprogramowanie.

Microsoft nie był pierwszy, Twitter też próbował

Sukces aplikacji Discord nie przechodzi bez echa wśród gigantów technologicznych. Microsoft nie był pierwszym, kto zgłosił się do marki z siedzibą w San Francisco w celu przejęcia komunikatora. Platformę oferującą rozmowy tekstowe, głosowe i wideo jakiś czas temu próbował przejąć również Twitter. Mówi się, że oferta opiewała na kwotę nawet 18 miliardów dolarów.

Na całe szczęście dla graczy, komunikator w dalszym ciągu pozostaje niezależny. Dalej będzie więc oferował wszystkie swoje funkcje zupełnie za darmo.