Ed Sheeran

Ed Sheeran koncertował w Polsce po raz drugi

Drugi występ w Polsce

Ed Sheeran w Polsce wystąpił po raz drugi. Pierwszy koncert w naszym kraju, który zagrał artysta, miał miejsce w 2015 roku, w warszawskim Torwarze. Wydarzenie zostało okrzyknięte jako magiczne i wyjątkowe. Tym razem również tak było, głównie za sprawą ogromnej energii fanów, którą ujawnili już na samym początku sobotniego koncertu, podczas grania pierwszej piosenki – „Castle On the Hill”. Żywa reakcja publiczności zaskoczyła Eda, który przyznał że nigdy nie miał tak głośnego i entuzjastycznego powitania.

 

Co zagrał brytyjski artysta?

Ed Sheeran zagrał swoje największe przeboje, które zapewniły mu sławę i uznanie na całym świecie. Oprócz „Castle on The Hill” można było usłyszeć „I See Fire”, znane z soundtracku filmu Hobbit, „Thinking Out Loud”, „Nancy Mulligan, „Sing” oraz „Bloodstream”. Pod koniec koncertu brytyjski artysta zagrał „Perfect” oraz „Shape of You”.

 

Polskie akcenty na koncercie

Na sobotnim koncercie (Ed Sheeran zagrał dwa, drugi w ubiegłą niedzielę), nie zabrakło polskich akcentów i wzniosłych akcji publiczności. Przykładem jest ułożenie żywej flagi Polski na trybunach PGE Narodowego, podczas wykonywania utworu „Perfect”. Na ten gest Ed pod koniec koncertu, grając zaplanowany bis wyszedł na scenę ubrany w koszulkę polskiej reprezentacji narodowej, ku uciesze wiwatującego tłumu.

 

Ed Sheeran – czyli jak nowe technologie promują gwiazdy

Przypominamy że Ed Sheeran jest jednym z najbardziej popularnych wokalistów Zjednoczonego Królestwa. Ten 27-letni artysta sławę zawdzięcza m.in. nowym technologią, a dokładniej Spotify, gdzie jako jedyny Brytyjczyk, może pochwalić się aż dwoma miliardami odsłuchań. Jego singiel „Shape of You” w 2017 roku był najlepiej sprzedającą się płytą w Wielkiej Brytanii.

 

Fotografia pochodzi z oficjalnej strony Instagram Eda Sheerana. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Jak zostać kierowcą busa
Jak zostać kierowcą busa? Jazda na międzynarodówce.