Connect
To Top

Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu!

Fajni szybkiego poruszania się po mieście będą bardzo zadowoleni. Dzięki Startup’owi Lime z Kalifornii, który może pochwalić się wsparciem Google i Ubera pojawią się elektryczne hulajnogi we Wrocławiu.

Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu dzięki Lime z Kalifornii

Kalifornijski startup Lime, którego wartość przekracza miliard dolarów wspierany jest przez takich gigantów jak Uber czy Google. Firma zajmuje się udostępnianiem pojazdów za pośrednictwem aplikacji. Temat ten jest znany w wielu miastach, gdzie możemy wypożyczać w ten sposób rowery, skutery czy samochody. Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu to zupełna nowość. Co ciekawe, nasz kraj będzie jednym z niewielu w Europie, gdzie startup Lime będzie wypożyczał swój sprzęt. Firma działa już w Austrii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Czechach i Szwajcarii. Według informacji, które pojawiły się w sieci we Wrocławiu będzie można wypożyczyć kilkaset pojazdów elektrycznych. W zależności od popularności wśród mieszkańców firma planuje stopniowo rozwijać swoją flotę. Jak widać carsharing mocno rozwija się w naszym kraju, skoro kolejne firmy inwestują w nasz rynek.

To, kiedy będziemy mogli zobaczyć hulajnogi w innych miastach zależy tylko od popytu. Im większe będzie zainteresowanie tymi elektrycznymi pojazdami, tym zapewne szybciej pojawią się w kolejnych lokalizacjach na terenie naszego kraju.

 

Źródło: Businessinsider.com.pl, Rzeszczpospolita.pl 

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media