147
Views

Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu dzięki Lime z Kalifornii

Kalifornijski startup Lime, którego wartość przekracza miliard dolarów wspierany jest przez takich gigantów jak Uber czy Google. Firma zajmuje się udostępnianiem pojazdów za pośrednictwem aplikacji. Temat ten jest znany w wielu miastach, gdzie możemy wypożyczać w ten sposób rowery, skutery czy samochody. Elektryczne hulajnogi we Wrocławiu to zupełna nowość. Co ciekawe, nasz kraj będzie jednym z niewielu w Europie, gdzie startup Lime będzie wypożyczał swój sprzęt. Firma działa już w Austrii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Czechach i Szwajcarii. Według informacji, które pojawiły się w sieci we Wrocławiu będzie można wypożyczyć kilkaset pojazdów elektrycznych. W zależności od popularności wśród mieszkańców firma planuje stopniowo rozwijać swoją flotę. Jak widać carsharing mocno rozwija się w naszym kraju, skoro kolejne firmy inwestują w nasz rynek.

To, kiedy będziemy mogli zobaczyć hulajnogi w innych miastach zależy tylko od popytu. Im większe będzie zainteresowanie tymi elektrycznymi pojazdami, tym zapewne szybciej pojawią się w kolejnych lokalizacjach na terenie naszego kraju.

 

Źródło: Businessinsider.com.pl, Rzeszczpospolita.pl 

Kategoria artykułu
Biznes · Ciekawostki
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.