Elon Musk jest złodziejem? Tak twierdzi założyciel Apple
85
Views

Steve Wozniak to jeden z założycieli Apple, który już od jakiegoś czasu zaszył się w swoich czterech kątach. Twórca pierwszych komputerów Macintosh od czasu do czasu udziela jednak wywiadów. W ostatnim stwierdził, że Elon Musk jest złodziejem, który okradł jego i jego rodzinę.

Założyciel porównuje Muska i Jobsa

Założycieli Apple było trzech – Steve Jobs, który zmarł w 2011 roku, Ronald Wayne oraz wyżej wspomniany Steve Wozniak. To on był twórcą pierwszych komputerów Mac, jednak już od jakiegoś czasu niezbyt często udziela się publicznie, a zwłaszcza nie komentuje działań obecnego szefostwa amerykańskiego giganta.

Przeczytaj także: Chcesz kupić składany smartfon? Poczekaj na tą premierę

Od czasu do czasu jednak udzieli wywiadu i tym razem tak się stało. Wozniak między innymi wypowiedział się na temat podobieństw pomiędzy Steve’em Jobsem oraz Elonem Muskiem. Podkreślił także różnicę pomiędzy tymi dwoma osobami. Okazało się, że według niego Elon Musk jest złodziejem.

Elon Musk jest złodziejem? Tak twierdzi założyciel Apple
Wozniak porównał Muska z Jobsem. Widzi między nimi podobieństwa ale również znaczące różnice. Fot. SAL VEDER/ASSOCIATED PRESS

Elon Musk jest złodziejem? Poważne oskarżenia Wozniaka

Steve Wozniak udzielił wywiadu dla programu Squawk Box w CNBC, w których przyznał, że założyciel Tesli oraz SpaceX ma wiele wspólnego ze Stevem Jobsem, z którym przecież się przyjaźnił i razem założyli technologicznego giganta. Przyznał, że Musk jest świetny pod kątem komunikacji i tego, aby widziano go jako ważną osobę. Tak samo było w przypadku Jobsa.

Niestety, dla założyciela Tesli na tym pochwały się skończyły, ponieważ Steve Wozniak wyznał, że Elon Musk jest złodziejem. Wozniak twierdzi, że “okradł on moją rodzinę, mnie i moją żonę z ogromnych pieniędzy”. Miał on obiecywać rzeczy, które nie okazały się prawdą. Chodzi tutaj o system FSD (całkowicie autonomicznej jazdy) w samochodach Tesla. Założyciel Apple wydawał przez lata setki tysięcy dolarów na upgrade samochodów marki, a te w dalszym ciągu nie są w pełni autonomiczne.

Musk miał obiecać, że ta funkcja będzie dostępna do końca 2017 roku. Jak dobrze wiemy, dopiero zaczyna ona raczkować.

Elon Musk jest złodziejem? Tak twierdzi założyciel Apple
Elon Musk jest złodziejem? Tak twierdzi założyciel Apple Fot. Wikipedia

Źródło: Squawk Box (via Fortune)/Zdjęcia; Wikipedia, The Washington Post

Kategoria artykułu
Nowe technologie · Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.