Elon Musk stracił 50 mld dolarów. Wszystko przez jeden wpis!

Elon Musk uwielbia social media. Miłość ta nie jest jednak dwustronna, ponieważ sociale kilka razy przysporzyły mu kilka problemów. Według ostatnich informacji, po wpisie miliardera wycena jego firmy, Tesla, spadła aż 50 miliardów dolarów!

Elon Musk ofiarą swojego wpisu

Chyba wszyscy się zgodzimy, że social media mogą wyrządzić wiele dobrego, jednak szkody są kilkukrotnie większe. Przekonał się o tym, już nie pierwszy raz, Musk. Ekscentryczny i kontrowersyjny miliarder oraz właściciel takich firm jak Tesla i SpaceX kilka dni temu wstawił na swoje prywatne konto na Twitterze wpis, o którym zrobiło się dość głośno.

Przeczytaj także: Elon Musk może budować tunele pod Las Vegas! Do czego będą służyć?

Reklama

Na oficjalnym profilu właściciela firmy Tesla pojawiła się ankieta, w której Elon Musk zapytał się swoich obserwujących, czy powinien sprzedać 10. proc swoich udziałów w firmie produkującej samochody elektryczne. Okazało się, że użytkownicy tego portalu w 58 proc. opowiedzieli się za tym, aby miliarder to zrobił. We wtorek Musk sprzedał 4,5 mln akcji Tesli, za co zainkasował aż 5 mld dolarów!

Wycena akcji Tesla spadła o 50 miliardów USD

Giełda reaguje na każdy, nawet najmniejszy szczegół i tak samo stało się w przypadku pytania, które zadał Elon Musk. Okazuje się, że akcje firmy Tesla nagle spadły do poziomu 200 USD za sztukę. Na domiar wszystkiego w ostatnim czasie ze swoich udziałów Tesli zrezygnował brat Elona, Kimbal. Posiadał on 12 proc. udziałów.

Wszystko to złożyło się na to, że Musk jest teraz szczuplejszy o 50 miliardów dolarów! Jeden głupi wpis kosztował założyciela Tesli i SpaceX tak ogromną fortunę pieniędzy. Taki spadek jest największym z topnieć w historii wśród multimiliarderów.

Źródło: Bankier

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama