Elon Musk może budować tunele pod Las Vegas! Do czego będą służyć?

The Boring Company, firma należąca do Elona Muska, wygrała przetarg i otrzymała pozwolenie na budowę sieci tuneli. Tunele pod Las Vegas mają jedno zadanie – poprawić drożności dróg i odkorkować miasto!

The Boring Company otrzymało pozwolenie

O możliwość budowy tuneli pod Las Vegas Elon Musk walczy już od jakiegoś czasu. Pierwsze dwa odcinki tuneli Vegas Loop otworzono kilka miesięcy temu. Trasa ma długość około 1,3 kilometra (0,8 mili). Firma The Boring Company planuje stworzyć tunele pod Las Vegas, które pozwolą na zmniejszenie ruchu w mieście. Okazuje się, że mogą podjąć kolejne działania, ponieważ właśnie dostali pozwolenie na budowę pozostałej części Vegas Loop.

Przeczytaj także: Jeff Bezos nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie!

The Boring Company planuje na zbudowanie całej sieci tuneli pod powierzchnią Las Vegas. Firma właśnie dostała pozwolenie od Hrabstwa Clark na zbudowanie tuneli o łącznej długości ok. 47 km (29 mil). Sieć wyposażona będzie w 51 stacji łączących różne odcinki sieci.

Tunele pod Las Vegas. Plany Muska w końcu się spełnią

Budowa sieci tuneli znajdującymi się pod Las Vegas od dawna była w planach Elona Muska, a teraz The Boring Company będzie mogło ziścić jego wizję. Według przedstawicieli Hrabstwa Clark tunele będą w stanie przetransportować nawet 57 tys. pasażerów w ciągu godziny! Jest to coś, co na pewno ułatwi życie w tak dużym mieście.

Jeśli plan The Boring Company wypali i drogi staną się odkorkowane, to nie wykluczone, że w przyszłości tunele zaczną powstawać pod innymi wielkimi metropoliami. Ważną kwestią jest też to, że tunele pod Las Vegas nie zostaną zbudowane z pieniędzy podatników. Tak przynajmniej twierdzi hrabstwo.

Źródło: The Verge

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj