Jeff Bezos nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie!

Ranking najbogatszych ludzi na świecie ma nowego lidera. Dotychczas pierwsze miejsce na liście miliarderów zajmował Jeff Bezos, czyli założyciel Amazona oraz Blue Origin. Jego miejsce zajął inny, dobrze nam znany człowiek! Elon Musk wyprzedził Bezosa i to o sporą sumę!

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Jeff Bezos został zdetronizowany na pozycji lidera najbardziej dochodowych ludzi na świecie. Szacowana wartość netto majątku założyciela Amazona oraz Blue Origin określana jest na około 193,6 miliarda dolarów. Liczba ta jest niewyobrażalna dla zwykłego obywatela, jednak jak się okazuje, są inni miliarderzy, których wartość określana jest na jeszcze więcej!

Do takich osób na tę chwilę należy Elon Musk. Założyciel SpaceX i Tesli, według listy miliarderów serwisu Forbes, jest obecnie najbogatszą osobą na świecie. Szacuje się, że jego majątek jest wart 201,7 miliarda dolarów netto! Głównym tego powodem jest wielki wzrost akcji Tesli. W zeszłym roku wzrosły one o około 720 procent!

Przeczytaj także: Oto najlepiej zarabiający piłkarze na świecie! Gdzie Lewandowski?

Magiczna granica przekroczona

Elon Musk powoli skradał się do podium na liście najbogatszych ludzi na świecie. W styczniu w liście przygotowanej przez serwis Bloomberg znalazł się w najlepszej trójce, jednak po krótkim czasie spadł niżej. Teraz jest jednak zupełnie inaczej, ponieważ Elon Musk przekroczył granicę 200 miliardów dolarów. Jest jednym z kilku multimiliarderów, którym się to udało.

Wcześniej do tego grona dołączył oczywiście Jeff Bezos, który dokonał tego w sierpniu zeszłego roku. W lipcu 2021 roku granicę tę przekroczył również dyrektor generalny Louis Vuitton SE, czyli Bernard Arnault. Zmiany w tego typu rankingach nie są zbyt szokujące, dlatego też w następnej liście tego typu zapewne zobaczymy nowego lidera.

Źródło: Forbes

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowa wersja Burgera Drwala w McDonald’s. Sprawdź szczegóły!

Niebawem pojawi się nowa wersja Burgera Drwala w McDonald's....

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!