Jeff Bezos nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie!

Ranking najbogatszych ludzi na świecie ma nowego lidera. Dotychczas pierwsze miejsce na liście miliarderów zajmował Jeff Bezos, czyli założyciel Amazona oraz Blue Origin. Jego miejsce zajął inny, dobrze nam znany człowiek! Elon Musk wyprzedził Bezosa i to o sporą sumę!

Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Jeff Bezos został zdetronizowany na pozycji lidera najbardziej dochodowych ludzi na świecie. Szacowana wartość netto majątku założyciela Amazona oraz Blue Origin określana jest na około 193,6 miliarda dolarów. Liczba ta jest niewyobrażalna dla zwykłego obywatela, jednak jak się okazuje, są inni miliarderzy, których wartość określana jest na jeszcze więcej!

Do takich osób na tę chwilę należy Elon Musk. Założyciel SpaceX i Tesli, według listy miliarderów serwisu Forbes, jest obecnie najbogatszą osobą na świecie. Szacuje się, że jego majątek jest wart 201,7 miliarda dolarów netto! Głównym tego powodem jest wielki wzrost akcji Tesli. W zeszłym roku wzrosły one o około 720 procent!

Reklama

Przeczytaj także: Oto najlepiej zarabiający piłkarze na świecie! Gdzie Lewandowski?

Magiczna granica przekroczona

Elon Musk powoli skradał się do podium na liście najbogatszych ludzi na świecie. W styczniu w liście przygotowanej przez serwis Bloomberg znalazł się w najlepszej trójce, jednak po krótkim czasie spadł niżej. Teraz jest jednak zupełnie inaczej, ponieważ Elon Musk przekroczył granicę 200 miliardów dolarów. Jest jednym z kilku multimiliarderów, którym się to udało.

Wcześniej do tego grona dołączył oczywiście Jeff Bezos, który dokonał tego w sierpniu zeszłego roku. W lipcu 2021 roku granicę tę przekroczył również dyrektor generalny Louis Vuitton SE, czyli Bernard Arnault. Zmiany w tego typu rankingach nie są zbyt szokujące, dlatego też w następnej liście tego typu zapewne zobaczymy nowego lidera.

Źródło: Forbes

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama