96
Views

Minionej nocy Floyd Mayweather Jr. odbył walkę z popularnym i mocno kontrowersyjnym youtuberem, Loganem Paulem. Gala odbywająca się w Miami została zaplanowana na 8 rund. Największym szokiem był zdecydowanie fakt, że jeden z najlepszych pięściarzy w historii nie zakończył jej nokautem.

Marketing grał tutaj pierwsze skrzypce

O tej walce mówiło się od kilku tygodni. Nie za sprawą sportowej rywalizacji, a ze względu na marketingowy potencjał. Floyd Mayweather Jr. przed kilkoma miesiącami zakończył karierę, jednak takiej okazji nie mógł przepuścić obok nosa. Według informacji, pięściarz z Grand Rapid za występ w ringu zgarnął aż 132 miliony dolarów! Jego przeciwnik, Logan Paul również nie może narzekać na brak dochodów. Zarobił około 26 milionów USD. Kto z nas nie wróciłby z emerytury dla takich pieniędzy?

Przeczytaj także: Andy Ruiz Jr – co on ze sobą zrobił!?

Sama walka nie była jednak punktowana, a zwycięzcę mógł wyłonić jedynie nokaut. Do tego jednak nie doszło i właśnie tym Logan Paul zszokował świat. Wytrzymał w ringu osiem rund z jednym z najlepszych bokserów w historii. Po walce był bardzo szczęśliwy, tak samo jak i Mayweather Jr. “Money” powiedział, że fajnie było sprawdzić się z młodszym przeciwnikiem.

Floyd Mayweather Jr. wrócił na ring i dał młodszemu koledze lekcję boksu

Pierwsze dwie rundy były bardzo powolne dla mistrza świata w pięciu kategoriach. Floyd Mayweather Jr. był bardzo zachowawczy i praktycznie nie wyprowadzał ciosów. Obserwował co robi jego młodszy przeciwnik. Logan Paul wyszedł na ring z zupełnie innym nastawieniem. Od pierwszego gongu ruszył na Mayweathera, jednak znany ze swojej szybkości “Money” skutecznie unikał większość ataków.

Floyd Mayweather Jr.
“Money”, pomimo swojego wieku, pokazał młodszemu przeciwnikowi jak wygląda boks na najwyższym poziomie.

Prawdziwy pokaz umiejętności Floyd Mayweather Jr. zaprezentował w trzeciej rundzie. Stał się bardziej aktywny, przez co Logan Paul kilkukrotnie nadział się na mocne ciosy przeciwnika. Pod koniec rundy, Mayweather wymierzył mocny cios, który sprawił, że Paul na moment stracił kontakt z rzeczywistością. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca. Logan Paul przez następne pięć rund musiał bronić się przed atakami mistrza i klinczować.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.