W kolejnych miesiącach na rynku pojawią się dwa nowe smartfony ze składanym ekranem od Samsunga. Mowa tutaj o modelach Galaxy Fold Z 3 i Fold Z Flip 3. Nieoficjalne informacje sugerują, że ceny nowych smartfonów będą prezentować się znacznie przystępniej niż w przypadku poprzedniej generacji!

Galaxy Z Flip 3 i Fold Z Filp 3 staną się bardziej popularne?

Samsung był jednym z pierwszych producentów, którzy wypuścili na rynek składany smartfon. Galaxy Z Fold zadebiutował w trzecim kwartale 2020 roku i nie zyskał zbyt dużej popularności. Największą wątpliwością dotyczącą składanych telefonów w dalszym ciągu jest ich wytrzymałość. Pierwsza wersja Z Fold wyposażona była w wyświetlacz, który mógł zostać uszkodzony… paznokciem.

Samsung Galaxy Z Flip 3
Koncept smartfona Galaxy Z Flip 3 prezentuje się bardzo zgrabnie.

To samo tyczy się również mechanizmu składającego ekran. Co prawda południowokoreański producent dopracował swoje rozwiązanie, jednak dla większości potencjalnych użytkowników, wątpliwości dotyczące i tego elementu, w dalszym ciągu są problemem. Czy modele Galaxy Z Fold 3 i Fold Z Filp 3 to zmienią?

Przeczytaj także: Samsung ma ambitne plany co do składanych smartfonów

Tego nie wiem, jednak najnowsze informacje sugerują, że to niższa cena ma być tym, co przyciągnie potencjalnych konsumentów. Według portalu SamMobile, ceny obu modeli będą niższe o 20% niż w przypadku drugiej generacji. Portal przekazał, że Samsung Galaxy Z Flip 3 w podstawowej wersji będzie kosztował w okolicach 1200 USD, a Galaxy Z Fold 3 około 1600 dolarów. Informacje te trzeba jednak traktować z przymrużeniem oka.

Czego możemy spodziewać się po nowych składanych smartfonach Samsunga?

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych składanych smartfonów, dlatego też Samsung chce pozostać przed konkurencją. Według wcześniejszych przecieków, w Galaxy Z Fold 3 znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 888, ekran główny o przekątnej 8-cali oraz drugi 5,4-calowy wyświetlacz . Na pokładzie znajdzie się także 12 GB RAM LPDDR5 i dwie wersje pamięciowe – 256 lub 512 GB. Sugeruje się, że producent wyposażony smartfon w podwójną kamerę przednią (Sony IMX374 10 Mpix i Sony IMX298 16 Mpix). Galaxy Z Fold 3 będzie posiadał trzy obiektywy główne w konfiguracji 12 + 12 + 12 Mpix.

Jeśli chodzi o model Galaxy Z Flip 3, specyfikacja nie jest tak znana jak w przypadku większego modelu. Wiemy, że urządzenie będzie oferowało większy zewnętrzny ekran, bardziej pojemną baterię, a także szkło Ultra Thin Glass.