176
Views

Rynek mikrofonów jest obecnie rynkiem bardzo szerokim. Praktycznie każdy producent peryferiów ma obecnie choć jedno takie urządzenie w ofercie. My zajmiemy się dziś modelem od naszej rodzimej marki – Genesis Radium 300. Zapraszam.

Specyfikacja, konstrukcja oraz wykonanie

  • Typ: Kardioidalny
  • Łączność: XLR > Jack 3.5 mm
  • Rodzaj: Dynamiczny
  • Czułość: 38 -dB/mW
  • Pasmo przenoszenia: 30Hz – 16kHz
Genesis Radium 300 - Recenzja mikrofonu
Genesis Radium 300 - Recenzja mikrofonu

W zestawie poza mikrofonem obecne jest ramię, mocowanie do biurka, popfiltr, gąbka nakładana na mikrofon, kabel XLR > Jack 3,5 mm, przejściówka 4-pin jack > 2 x jack 3,5 mm, kosz antywibracyjny oraz instrukcja obsługi. Opakowanie jest solidne, nie ma mowy o uszkodzeniu w transporcie. Pierwsze wrażenie jest po prostu OK. Genesis Radium 300 niczym się nie wyróżnia, a konstrukcją przypomina całą masę innych tego typu mikrofonów. Jakość wykonania bez zarzutu, stabilność samego ramienia także w porządku. Mocowanie do biurka zrobione jak należy, całość prosta w montażu nawet dla niedoświadczonego użytkownika.

Genesis Radium 300
Genesis Radium 300 - Recenzja mikrofonu

Szkoda że w zestawie nie znalazły się choćby proste opaski rzepowe które umożliwiłyby spięcie kabla z ramieniem. Sam przewód jest długi i solidny. Popfiltr obecny w zestawie jest poprawny. Jego ciągłe wyginanie może jednak spowodować z czasem opadanie.

Sprawdź również inne nasze publikacje na temat nowych technologii.

Jakość nagrywanego dźwięku Genesis Radium 300

Na początek nieco podstaw. Próbki nagrałem zostały przy pomocy programu Audacity z wykorzystaniem karty dźwiękowej Audiotrak Prodigy Cube z Bursonem V5i. Poziom nagrywania oczywiście najwyższy bez żadnych podbić na częstotliwości próbkowania wynoszącej 16 bit 44100 Hz.
Finalnie uwzględniłem 4 scenariusze – goły mikrofon, sama gąbka, gąbka + popfiltr oraz sam popfiltr.

Goły mikrofon
Popfiltr + gąbka
Sam popfiltr
Sama gąbka

Genesis Radium 300 poprawnie nagrywa głos użytkownika. Charakterystyka jest dosyć ciepła. Nie zbiera przesadnie szumów ani dźwięków otoczenia, jednak należy pamiętać że to mikrofon XLR/Jack 3.5 mm więc wymaga dobrej karty dźwiękowej lub interfejsu. W przypadku układów zintegrowanych efekt może być inny.

Podsumowanie
Zestaw obecnie można dostać już od około 220 złotych. Czy w tej kwocie jest on wart uwagi? Tak. Warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie interfejsu lub karty dźwiękowej. W przypadku zintegrowanych układów efekt może nie być zadowalający. W takim wypadku polecam rozejrzeć się za modelem na USB nie wymagającym dodatkowych urządzeń. Ocena końcowa pozostaje jednak pozytywna.
Zalety
Dobra jakość nagrywanego dźwięku
Całkiem niezłe wyposażenie
Jakość wykonania bez zarzutu
Wady
Brak prostych opasek rzepowych do spięcia kabla
Wymaga dobrej karty dźwiękowej lub interfejsu
8
Wynik
Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.