127
Views

Standardowe wersje smartfonów z serii Pixel 6 dostępne są na rynku już od jakiegoś czasu. W ofercie producenta znajduje się standardowy model oraz ten z dopiskiem Pro. Rodzina serii Pixel 6 ma dopełnić się o model 6A, czyli bardziej budżetową wersję. Sugeruje się, że Google Pixel 6A pojawi się na rynku w przyszłym miesiącu. 

Google Pixel 6A już w przyszłym miesiącu?

Smartfony z serii Pixel od zawsze charakteryzowały się bardzo dobrymi możliwościami fotograficznymi. Tak samo jest w przypadku serii 6, która również świetnie radzi sobie w tym segmencie. Ceny modelu Pixel 6 i 6 Pro są dość wysokie, dlatego też nie każdy miłośnik mobilnej fotografii może sobie na nie pozwolić. 

Przeczytaj także: Zniszczona wojną Ukraina na Mapach Google w trybie panoramy

Dlatego też Google Pixel 6A byłby idealnym modelem dla tych, którzy chcą zasmakować tego, co potrafi smartfon giganta z Mountain View. Sugeruje się, że budżetowa wersja modelu zostanie wydana w maju, a przynajmniej wynika tak z najnowszych przecieków z Federalnej Komisji Łączności (FCC) w USA. 

Telefon trafi na wiele rynków?

Informację o tym, że Google Pixel 6A może zadebiutować w przyszłym miesiącu, podał serwis MySmartPrice. To właśnie tam poinformowano o przeciekach z Federalnej Komisji Łączności w USA. W dokumentach dostrzeżono funkcje, które prawdopodobnie znajdą się na wyposażeniu modelu Pixel 6A, Pixel 7 i 7 Pro. Wiele wskazuje na to, że jeden z modeli 6A będzie wspierał technologię 5G mmWave. 

Sugeruje się, że Google Pixel 6A zostanie zaprezentowany na konferencji deweloperskiej I/O, która odbędzie się 11 maja. Smartfon do sprzedaży trafi prawdopodobnie w okolicach czerwca/lipca, ponieważ przepisy FCC wymagają od producentów wcześniejszego złożenia wniosków oraz konieczność przetestowania sprzętu, zanim ten trafi na rynek konsumencki. W przeciwieństwie do poprzednika Pixel 6A prawdopodobnie trafi na więcej rynków niż tylko amerykański i japoński. 

google pixel 6A
Zdjęcie podglądowe Google Pixel 6.

Cena oraz specyfikacja modelu nie są znane. 

Źródło: MySmartPrice

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.