132
Views

Za jakiś czas wszyscy, na całym Świecie, będą mogli zobaczyć to, co dzieje się za wschodnią granicą. Zniszczona wojną Ukraina na Mapach Google będzie dostępna w trybie panoramy. Co to oznacza? Obszary, które udało się sfotografować, będą dostępne w popularnej aplikacji.

Jak informuje portal Geekweek, Google rozpoczęło kooperację z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Efektem prac będzie zaprezentowanie całemu Światu tego, co zrobiło rosyjskie wojsko. Wydaje się to być bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem dzięki temu wiele osób dowie się, jak dużo pracy będzie trzeba poświęcić na odbudowę zniszczonych miejsc.

Ukraina wciąż zagrożona? Rosyjskie wojska się nie wycofują, a jedynie przemieszczają.
Zniszczona wojną Ukraina na Mapach Google w trybie panoramy

Zniszczona wojną Ukraina na Mapach Google w trybie panoramy

Trudno powiedzieć, czy Mapy Google odgrywają ważną rolę na wojnie. Widzieliśmy między innymi za pośrednictwem aplikacji ruch rosyjskich wojsk, a także ogromne korki spowodowane ucieczką Ukraińców z terenów wojennych. W tym przypadku amerykańskie przedsiębiorstwo chce we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy zwiększyć naszą świadomość, związaną z tym, co dzieje się na terenach objętych wojną.

https://twitter.com/brianmcarsales/status/1512211456649011200?s=20&t=jMSGTbzLQp9SSRKmTSXYIg

Wpis na Twitterze pojawił się 8 kwietnia. Miejmy nadzieję, że postęp prac sprawi, że niebawem wspomniane panoramy pojawią się na łamach aplikacji Google Maps. Konkretnie chodzi o prezentację miejscowości Irpień, która znajduje się w okolicach Kijowa. Zapewne w przyszłości zobaczymy również skalę zniszczeń innych lokalizacji.

Jak informuje Igor Bondarenko, wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy, prace, dzięki którym “pojawi się” zniszczona wojną Ukraina na Mapach Google mają sprawić, że Świat zobaczy jak wspomniane lokalizacje wyglądały wcześniej i co zrobił z nimi agresor.

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie · Polityka
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.