Google przegrało w sądzie! Gigant musi zapłacić 4 mld euro kary!

Gigant z Mountain View miał nadzieje, że uda mu się uniknąć kary, jednak tak się nie stanie. Google przegrało sprawę w sądzie Unii Europejskiej i będzie musiało zapłacić ponad 4 miliardy euro!

Google przegrało w sądzie. Musi zapłacić ogromną kwotę

Pozycja amerykańskiej firmy w świecie technologii jest bardzo mocna i czasem wydaje się, że tacy giganci mogą robić, co im się podoba. Może w wielu przypadkach tak jest, jednak nie tym razem. Google przegrało w sądzie Unii Europejskiej i mocno odchudzi swój budżet.

Przeczytaj także: Polski tłumacz lepszy niż narzędzia Google i Microsoftu!

Google przegrało apelację przed Sądem Unii Europejskiej i będzie musiało poddać się karze. Ale co jest powodem? Trybunał potwierdził, że gigant z Mountain View szantażował producentów smartfonów z systemem Android i wymuszał na nich preinstalację przeglądarki internetowej Google Chorme, integrację wyszukiwarki na poziomie systemu w celu umożliwieniu dojścia do Sklepy Play. To jednak nie wszystko, ponieważ amerykańska firma miała uniemożliwić producentom tworzenie i udostępnianie własnych forków systemu Google.

android, Google przegrało w sądzie! Gigant musi zapłacić 4 mld euro kary!
Google wymuszało na producentach telefonów z systemem Android instalację swojej przeglądarki.

To nie koniec problemów giganta

Oczywiście takie praktyki nie są dozwolone. Wszystko to sprzeczne jest z przepisami antymonopolowymi Komisji Europejskiej. Początkowo Google miało zapłacić 4,34 mld dolarów, jednak niewystarczająca ilość dowodów, które miałyby wskazywać, że gigant oferował ogromne pieniądze producentom oraz operatorom za zainstalowanie jego wyszukiwarki w swoich urządzeniach. Dlatego też karę obniżono do 4,1 mld euro!

Google przegrało w sądzie UE, jednak to nie koniec kłopotów giganta, ponieważ w najbliższych tygodniach do sądów w Wielkiej Brytanii i Holandii ma wpłynąć pozwy, których łączna suma kar może przekroczyć 25 miliardów dolarów! Według serwisu Reuters Google ma stosować nieuczciwe praktyki reklamowe.

Certyfikat SSL – sposób na zabezpieczenie twojej strony www, Google przegrało w sądzie! Gigant musi zapłacić 4 mld euro kary!
To jednak nie koniec problemów giganta! Wkrótce kary mogą być znacznie większe!

Źródło: Reuters

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

Chelsea vs AC Milan. Gdzie oglądać mecz Ligi Mistrzów na żywo?

Po wczorajszych emocjach związanych z powrotem Ligi Mistrzów dziś...

Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

Każdy zainteresowany tematem gier wideo pamięta, jak wyglądała premiera...

Apple Watch wybuchł. Czy Apple ma problem?

Wiele razy słyszeliśmy o wybuchających urządzeniach, jednak w większości...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj