HyperX Alloy Elite 2 – klawiatura dla graczy [TEST]

Jest niewiele firm na rynku specjalizujących się w wyposażeniu gamingowym, które darzę pełnym zaufaniem. Tak mocnym, że wiem, że produkt, który otrzymam do testów spełni moje oczekiwania i będę w stanie napisać pochlebną recenzję. Czy tak samo będzie w przypadku HyperX Alloy Elite 2? Jest to klawiatura dla graczy, która ma spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

HyperX Alloy Elite 2 jakościowo? „Gamechanger”

Ta klawiatura powinna być stawiana jako wzór do naśladowania pod względem jakości wykonania. Całość sprawia wrażenie niezniszczalnej. Ciężka, aluminiowa konstrukcja ze świetnie wyprofilowanymi przyciskami. HyperX Alloy Elite 2 jest doskonale „skrojona” pod każdym względem. Poza standardowymi przyciskami i klawiaturą numeryczną, mamy też wbudowane srebrne pokrętło od głośności (w sumie nigdy do dnia otrzymania klawiatury, nie myślałem, że to takie przydatne) oraz przyciski multimedialne.

Hyperx Alloy Elite 2 - klawiatura dla graczy
HyperX Alloy Elite 2 - klawiatura dla graczy [TEST]

HyperX Alloy Elite 2 wyposażona jest w przełączniki HyperX Red

W klawiaturze zostały zaimplementowane autorskie przełączniki HyperX Red charakterystyką przypominające Cherry MX Red stosowane w różnych gamingowych klawiaturach. Oznacza to, że i w tym przypadku mamy do czynienia z liniową pracą przełącznika, czyli z polskiego na nasze – w całym skoku klawisza o wysokości 3.8 mm nie doświadczymy odczuwalnego momentu aktywacji. Producent podaje, że punkt zadziałania klawisza znajduje się na głębokości około 1.8 mm. Reasumując – sam jego skok jest przyjemny, a przyciski są dobrze wyprofilowane.

Ponadto przełączniki o charakterystyce liniowej są idealne dla profesjonalnych graczy, dla których liczy się czas reakcji. Dodatkowo, klawiatura spisuję się świetnie nie tylko w gamingu, ale także w codziennym jej użytkowaniu np. w pisaniu tekstów.

Wraz z premierą Alloy Elite 2 doczekałem się cichej klawiatury – co dla mnie stanowi ważny aspekt w użytkowaniu. Poprzednie, które miałem przyjemność testować wydawały odgłosy przypominające mi wiekową maszynę do pisania. Dziękuję HyperX – teraz już wiem, że klawiatura mechaniczna wcale nie musi być głośna! Idealnym tego przykładem jest HyperX Alloy Elite 2.

HyperX NGenuity i światełka…

Personalizacja klawiatury odbywa się w Ngenuity. W oprogramowaniu jesteśmy w stanie zmienić funkcję klawiszy, czy oświetlenia. Co więcej Ngenuity można pobrać z Windows Store.

Ogromną zaletą klawiatury jest podświetlenie przycisków. W tym przypadku HyperX Alloy Elite 2 zostawia konkurencję z tyłu. Puddingowe podświetlenie czyli takie, w którym przyciski święcą do połowy swojej długości, daje fenomenalny efekt. Jeśli dla was okaże się zbyt jaskrawe, jednym przyciskiem możecie je ściemnić. Co więcej, Ngenuity daje możliwość zaprogramowania oświetlenia każdego przycisku osobno. Podświetlenie klawiatury jest na tyle czytelne, że i w dzień i w nocy nie pomylimy klawisza. Zresztą założę się że ci, którzy decydują się na jej zakup rozkład klawiszy mają w przysłowiowym „małym palcu”.

Podsumowanie
Po raz kolejny HyperX nie zawodzi. Osobiście uważam, że jest to jedna z lepszych premier sprzętu gamingowego w 2020 roku. Alloy Elite2 tak samo jak swoja poprzedniczka stawia na niezawodność i trwałość konstrukcji. Producent podaje, że jeden klawisz wytrzyma 80mln "stuknięć". Oprogramownie Ngenuity jest proste w obsłudze i każdy będzię w stanie sobie pradzić z jego "ujarzmieniem'. Poza walorami technicznymi Alloy Elite 2 estetycznie miażdży konkurencję. Jedyny minus to brak podkładki pod nadgarstki w komplecie. W mojej opinii nie zaszkodziłoby, gdyby została ona uwzględniona w zestawie. Stanowiłaby ona „wisienkę na torcie”.
Reasumując - jeśli stoicie przed wyborem klawiatury gamingowej, zachęcam do rozpatrzenia najnowszego dzieła od HyperX. Producent wycenił swój produkt na około 600zł i jeżeli ta cena nie odstrasza Waszego portfela, szczerze polecam!
Zalety
Podświetlenie
Jakość wykonania
Oprogramowanie
Ciche switche
Wady
Brak podkładki pod nadgarstki
9
Wynik

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art. Jedyna taka wystawa w Polsce!

Jeśli jesteście fanami sztuki współczenej, to nie możecie tego...
Tomasz Chruściel
Tomasz Chruścielhttps://menworld.pl
Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!

Final Score
Proszę podać swoje imię tutaj