Connect
To Top

Idealny garnitur dla mężczyzny – jak wybrać?

Jeśli weźmiemy pod uwagę zwykły strój codzienny, nieformalny, nie wymaga on zbyt wielkiej uwagi, natomiast sytuacja odwrotna jest w przypadku stylu formalnego, który jednak wymaga dopracowania stylizacji w najdrobniejszych szczegółach. Takim ubraniem jest właśnie męski garnitur. W nim trzeba jednak wyglądać perfekcyjnie. Na co zwrócić uwagę, aby tak było? Jak dobrać idealny garnitur? Oto kilka ważnych informacji.

Idealny rozmiar marynarki

Kluczowe jest tu, aby marynarka męska nie była za krótka i za wąska. Nie może być za bardzo dopasowana do sylwetki, ale też za luźna. W żadnym wypadku nie uchodzi to za wzór elegancji. Należy stanowczo tego unikać. Jednym z najbardziej widocznych błędów w procesie dobierania stroju są za długie nogawki w spodniach. Wygląda to po prostu źle. Trzeba zwrócić uwagę, że zestaw garniturowy to klasyk w męskiej garderobie.

Dobrze dobrana marynarka zakrywa do połowy męskie pośladki albo dzieli na pół sylwetkę. Tylko tak zachowasz naturalne i idealne proporcje ciała. Rękawy również powinny być odpowiedniej długości – takiej, aby mankiet koszuli wystawał na ok. 1 cm. Guzik po zapięciu powinien gładko przylegać i nie powodować marszczenia, a ramiona muszą lekko opadać na sylwetką i tworzyć z nią całość. Natomiast kołnierzyk musi przylegać do kołnierzyka koszuli, a klapa do klatki piersiowej.

Mężczyźni, kupując spodnie, prawie nigdy nie poddają ich obróbką krawieckim. W efekcie nogawki zawsze są za długie i źle opierają się na bucie. Błędem jest trzymanie się zasady, że powinny one sięgać do obcasa. Może tak być jedynie w przypadku nogawek szerokości 23-25 cm. Jednakże, teraz modne są węższe nogawki, co nie pozwala na taką ich długość. Gdy spodnie mają szerokość 18-21 cm nie powinny być dłuższe niż do cholewki buta. Kardynalnym błędem jest również myślenie, że muszą one z przodu opierać się na bucie. Jeśli będą się tylko lekko opierać, nie stworzą nieestetycznych załamań.

 

Garnitur a sylwetka

Jeśli mężczyzna ma szerokie ramiona, a jego postura jest nieco większa, koniecznie powinien zwarcic uwagę na szerokość klap – przy dość szerokich ramionach idealne wymiary to 8-11 cm. Jeśli nogi są dość masywne, trzeba pamiętać, aby spodnie były nieco większe w nogawce. Nigdy nie powinny opinać nóg. Nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Należy zmierzyć je u dołu. Prawidłowy wymiar to 18-21 cm. Przy niskim wzroście oraz nieco większych wymiarach mankiety w nogawkach nie są wskazane. Szczuplejszy mężczyzna powinien nosić klapy 6-7 cm i spodnie nieco szersze od swoich naturalnych wymiarów.

 

Kolor i tkanina

W przypadku, gdy nie lubisz garnituru i wiesz, że nie będziesz nosił go zbyt często. Dobierz bardziej uniwersalny kolor i wzór. Musisz pamiętać, że założysz go pewnie tylko na specjalne okazje, ale nie będziesz chodził w nim do pracy. Idealny będzie granatowy czy szary z wełny. Gdy chcesz uzupełnić swoją garderobę o drugi garnitur, możesz poszaleć i postawić na coś bardziej wyrazistego, np. szpiczaste klapy, nakładane kieszenie czy mankiet na spodniach. Weź pod uwagę porę roku i czy będziesz mógł nosić marynarkę z innymi spodniami.

Doskonałym uzupełnieniem będzie również odpowiednio dobrany krawat, koszula oraz poszetka. W chłodniejsze dni wspaniałym uzupełnieniem ubioru będzie płaszcz. Jeśli więc wiesz już, jak dobrać strój do swojej sylwetki, zacznij poszukiwania na półkach sklepowych lub kupuj marynarki męskie w esklepie Modon.pl .

 

Artykuł zewnętrzny.

More in Fashion

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media