Idealny garnitur dla mężczyzny
Idealny garnitur dla mężczyzny

Idealny garnitur dla mężczyzny – jak wybrać?

Idealny rozmiar marynarki

Kluczowe jest tu, aby marynarka męska nie była za krótka i za wąska. Nie może być za bardzo dopasowana do sylwetki, ale też za luźna. W żadnym wypadku nie uchodzi to za wzór elegancji. Należy stanowczo tego unikać. Jednym z najbardziej widocznych błędów w procesie dobierania stroju są za długie nogawki w spodniach. Wygląda to po prostu źle. Trzeba zwrócić uwagę, że zestaw garniturowy to klasyk w męskiej garderobie.

Dobrze dobrana marynarka zakrywa do połowy męskie pośladki albo dzieli na pół sylwetkę. Tylko tak zachowasz naturalne i idealne proporcje ciała. Rękawy również powinny być odpowiedniej długości – takiej, aby mankiet koszuli wystawał na ok. 1 cm. Guzik po zapięciu powinien gładko przylegać i nie powodować marszczenia, a ramiona muszą lekko opadać na sylwetką i tworzyć z nią całość. Natomiast kołnierzyk musi przylegać do kołnierzyka koszuli, a klapa do klatki piersiowej.

Mężczyźni, kupując spodnie, prawie nigdy nie poddają ich obróbką krawieckim. W efekcie nogawki zawsze są za długie i źle opierają się na bucie. Błędem jest trzymanie się zasady, że powinny one sięgać do obcasa. Może tak być jedynie w przypadku nogawek szerokości 23-25 cm. Jednakże, teraz modne są węższe nogawki, co nie pozwala na taką ich długość. Gdy spodnie mają szerokość 18-21 cm nie powinny być dłuższe niż do cholewki buta. Kardynalnym błędem jest również myślenie, że muszą one z przodu opierać się na bucie. Jeśli będą się tylko lekko opierać, nie stworzą nieestetycznych załamań.

 

Garnitur a sylwetka

Jeśli mężczyzna ma szerokie ramiona, a jego postura jest nieco większa, koniecznie powinien zwarcic uwagę na szerokość klap – przy dość szerokich ramionach idealne wymiary to 8-11 cm. Jeśli nogi są dość masywne, trzeba pamiętać, aby spodnie były nieco większe w nogawce. Nigdy nie powinny opinać nóg. Nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne. Należy zmierzyć je u dołu. Prawidłowy wymiar to 18-21 cm. Przy niskim wzroście oraz nieco większych wymiarach mankiety w nogawkach nie są wskazane. Szczuplejszy mężczyzna powinien nosić klapy 6-7 cm i spodnie nieco szersze od swoich naturalnych wymiarów.

 

Kolor i tkanina

W przypadku, gdy nie lubisz garnituru i wiesz, że nie będziesz nosił go zbyt często. Dobierz bardziej uniwersalny kolor i wzór. Musisz pamiętać, że założysz go pewnie tylko na specjalne okazje, ale nie będziesz chodził w nim do pracy. Idealny będzie granatowy czy szary z wełny. Gdy chcesz uzupełnić swoją garderobę o drugi garnitur, możesz poszaleć i postawić na coś bardziej wyrazistego, np. szpiczaste klapy, nakładane kieszenie czy mankiet na spodniach. Weź pod uwagę porę roku i czy będziesz mógł nosić marynarkę z innymi spodniami.

Doskonałym uzupełnieniem będzie również odpowiednio dobrany krawat, koszula oraz poszetka. W chłodniejsze dni wspaniałym uzupełnieniem ubioru będzie płaszcz. Jeśli więc wiesz już, jak dobrać strój do swojej sylwetki, zacznij poszukiwania na półkach sklepowych lub kupuj marynarki męskie w esklepie Modon.pl .

 

Artykuł zewnętrzny.