153
Views

To naprawdę niebywałe! Iga Świątek po raz drugi w karierze wygrywa wielkoszlemowy turniej! W finale nie dała szans przeciwniczce!

Iga Świątek “skarbem narodowym”

Nasza tenisistka pochodząca z Raszyna dokonała niemożliwego. Iga świątek jest obecnie dominatorką kobiecego tenisa. Dzięki zwycięstwu na turnieju Rolanda Garrosa utrzymała swoją passę 35 zwycięstw bez porażki. Coco Gauff nie sprawiła naszej tenisistce zbyt dużych problemów, mecz rozstrzygnął się po dwóch setach 6:1, 6:3. Cori “Coco” Gauff to 18-latka, która w tym starciu była stawiana w roli “underdoga” jednak mającego wszystkie atuty by w tym turnieju zatrzymać rozpędzoną Świątek. Dla Gauff był to pierwszy w karierze finał wielkoszlemowego turnieju.

Kosmiczna dyspozycja Raszynianki

Napisać że Iga Świątek idzie jak burza to jak nie napisać nic! Polka jest w fenomenalnej formie, co potwierdza z każdym meczem. Na wyróżnienie zasługuje również jej spokój i koncentracja, gdy w chwilach krytycznych potrafi w pełni zapanować nad emocjami, by finalnie wygrać pojedynek na korcie. Iga wygrała piąty turniej z rzędu. To również 35 mecz z rzędu, w którym wygrała. Dzięki finałowi turnieju Rolanda Garrosa, Polka umocniła się na fotelu liderki rankingu WTA. Barbara Krejcikova, która zajmuje drugie miejsca ma 4000 punktów straty do naszej tenisistki.

źródło zdjęć: portal bbc.com.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.