82
Views

Premiera najnowszego iPhone 14 planowana jest na jesień tego roku. Smartfon ma być dostępny w trzech wersjach – zwykłej, Max oraz Pro. Najnowsze informacje, które trafiły do sieci, sugerują, że Apple będzie chciało dogonić konkurencję z Androidem w kwestii ilości pamięci RAM.

Apple w końcu rusza w pościg za konkurencją

W przeciwieństwie do smartfonów z Androidem urządzenia od Apple nigdy nie posiadały dużej ilości RAMu. Po prostu nie była ona tak mocno potrzebna do optymalnego działania urządzenia. To wszystko ze względu na znakomicie zoptymalizowany system iOS. Niemniej jednak w tym przypadku zawsze sprawdza się stwierdzenie, że im więcej, tym lepiej. iPhone 14 może być serią, która rzeczywiście postawi na większą ilość RAMu.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy S23 trafi na rynek bez układu Exynos!

Seria iPhone 14 zadebiutuje prawdopodobnie we wrześniu, czyli za dwa miesiące. Od jakiegoś czasu pojawiają się nowe informacje na temat. Wersja Pro smartfona ma nie mieć notcha, a rzekomo zwykły model i wersja Max ma pracować na procesorze, który zasila iPhone 13. Teraz pojawiły się informacje, że Apple może zacząć montować więcej pamięci RAM w swoich nowych smartfonach.

Tak będzie wyglądał iPhone 14. Notch będzie o wiele mniejszy
Tak będzie wyglądał iPhone 14? Notch będzie o wiele mniejszy.

Seria iPhone 14 będzie miała więcej RAMu

Jak podaje serwis DigiTimes, amerykański gigant technologiczny ma rozpocząć pościg za androidowską konkurencją i w serii iPhone 14 ma zamontować większą ilość pamięci RAM. Według serwisu wszystkie modele z najnowszej serii smartfonów Apple mają zostać wyposażone w 6 GB pamięci RAM. Dla porównania w “trzynastce” umieszczono 4 GB RAM – 6 GB znalazło się w wersjach Pro.

Co prawda, najnowsze flagowce z systemem Android posiadają więcej RAM niż 6 GB, jednak iPhone 14 może być pierwszym krokiem w kierunku dogonienia konkurencji przez Apple. Plotki sugerują, że podstawowe dwa warianty “czternastki” będą bazować na pamięciach typu LPDDR4X, natomiast w wersji Pro wykorzystane zostaną wydajniejsze kości LPDDR5.

Źródło: Twitter

Tagi:
·
Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.