86
Views

Od kilku generacji Apple wypuszcza na rynek kilka wersji swojego smartfona. W tym roku obok iPhone 14 Pro i zwykłego modelu pojawi się także wersja Max, która zastąpi z kolei Mini. Okazuje się, że Pro będzie różnił się od wersji normalnej i Max kilkoma podzespołami.

iPhone 14 Pro będzie wyposażony w inny wyświetlacz

Nowa seria smartfonów od Apple najpewniej pojawi się na początku września. “Czternastka” wprowadzi kilka zmian względem poprzednika. Przede wszystkim od kilku miesięcy pisze się o tym, że iPhone 14 Pro zostanie pozbawiony charakterystycznego notcha, który zostanie zastąpiony dwoma niewielkimi “oczkami”.

@aaple_lab iphone 14 pro
Fot. @aaple_lab

Pojawiły się kolejne informacje na temat iPhone 14 Pro. O tym, że przepaść między wersją Pro a normalną będzie większa, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Najnowsze plotki sugerują, że modele z tym dopiskiem zostaną wyposażone w lepsze wyświetlacze. Samsung, który zajmuje się produkcją ekranów do nowych iPhone’ów do wersji Pro wykorzystuje materiały najwyższej jakości (panele Samsung Display M12), gdzie do normalnych wersji wykorzystuje panele OLED z poprzedniej generacji o oznaczeniu M11.

Słabsza wersja otrzyma stary procesor, kiedy Pro będzie wykorzystywać Bionic A16

To jednak nie wszystko, ponieważ okazało się, że iPhone 14 Pro będzie pracował również na najnowszym procesorze Apple Bionic A16, kiedy w podstawowych wersjach użyty zostanie procesor, który wykorzystano w obecnej generacji, czyli Apple Bionic A15. Nie będzie to jednak dokładnie ten sam model.

O tym, że Apple planuje wyposażyć słabsze iPhone 14 w stare procesory, pisało się od dawna. Teraz pojawiły się kolejne informacje na ten temat. Procesory te będą jednak odpowiednio usprawnione i zaoferują większą wydajność niż w smartfonach z serii trzynaście. W ostatnim czasie pisaliśmy również o tym, że producent zastosuje w swoich nowych smartfonach większą ilość pamięci RAM.

Przeczytaj także: iPhone 14 jak smartfony z Androidem. Apple goni konkurencję!

iPhone 14 Pro względem zwykłej wersji będzie dysponował oczywiście lepszym i bardziej rozwiniętym układem aparatów oraz obudową wykonaną ze stali nierdzewnej.

Źródło: Wccftech

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.