Connect
To Top

Jak ograniczyć zużycie baterii? Zrezygnuj z białej tapety

Mogłoby się to wydawać bardzo dziwne, ale jednym z czynników, który powoduje szybkie rozładowanie akumulatora jest to, jakich kolorów używamy. Chodzi np. o tapetę. Jak ograniczyć zużycie baterii w smartfonie? Wystarczy zmienić kolorystykę ekranu.

Jak ograniczyć zużycie baterii? Wystarczy zmienić… tapetę

Mogłoby się to wydawać śmieszne, ale wiele testów wskazuje na to, że wystarczy zmiana tapety, by ograniczyć zużycie baterii w naszym smartfonie, tablecie i tym podobnych urządzeniach mobilnych. Nie od dziś wiadomo także, że akumulator będzie intensywnie wykorzystywany, jeśli ustawimy wysoką jasność ekranu. Nie spodziewano się jednak, że problemem może być także jasna kolorystyka tapety.

Długi czas pracy akumulatora dzięki ciemnym kolorom

Podczas Android Dev Summit dowiedzieliśmy się, że smartfony, które posiadały na wyświetlaczu przeważającą ilość białych kolorów zużywały o wiele szybciej baterię. Jeśli jednak urządzenie korzystało z ciemnej kolorystyki, akumulator pozwalał na dłuższą pracę. To ciekawa teza, szczególnie jeśli wnioski wychodzą od samych przedstawicieli Google. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego podczas projektowania Androida wykorzystywano głównie kolor… biały? Czyżby moda była ważniejsza od optymalizacji? Wygląda na to, że tak. Co ciekawe, Google pracuje nad stworzeniem trybu nocnego do swoich aplikacji. Mało tego, zachęca projektantów oprogramowania, by ci także zmniejszyli ilość bieli. Jak widać, nie tylko pojemność baterii jest problemem, lecz także same aplikacje.

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media