Connect
To Top

Jak wybrać używany laptop klasy biznes?

Notebooki biznesowe cechują się zazwyczaj wydajnymi podzespołami. Najczęściej oferują długi czas pracy na akumulatorze, są lekkie i solidnie wykonane. Niestety ich sporym minusem jest wysoka cena, przez którą wiele osób nie może pozwolić sobie na jego zakup. Jest jednak rozwiązanie tego sposobu. Chodzi o kupno takiego urządzenia z drugiej ręki. Jak wybrać używany laptop klasy biznes? Wystarczy pamiętać o kilku ważnych cechach, które powinien posiadać tego typu notebook.

Wstecz1 z 4Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Rozwój technologii, która jest wprowadzana do laptopów można porównać do motoryzacji. Przykładowo, najpierw niektóre funkcjonalności trafiają do samochodów premium, by za jakiś czas być także dostępnymi w niższych segmentach. Oczywiście są jednak rzeczy, które nigdy nie trafią do tych tańszych odpowiedników. Mowa np. o silniku, czy skrzyni biegów. Nie inaczej jest w przypadku notebooków. Co prawda rozwiązania takie jak podświetlana klawiatura, odblokowanie za pomocą czytnika linii papilarnych, czy najnowsze porty wejścia i wyjścia mogą trafić do notebooków budżetowych, jednak procesor, pamięć, nośnik danych czy wydajna bateria to podzespoły, które zarezerwowane są tylko dla laptopów klasy biznes. Jeśli więc chcielibyśmy mieć samochód z mocnym silnikiem, jednak nie stać nas na zakup nowego, bardzo drogiego auta, kupujemy używany. Tak też możemy zrobić w przypadku notebooków. Kupujemy używany laptop klasy biznes. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim musimy zacząć od budżetu, jaki mamy do przeznaczenia na taki sprzęt. Im mniejszy, tym starsze będą to podzespoły, aczkolwiek nadal oferujące wydajność, pozwalającą na np. pracę biurową, czy przeglądanie internetu. Dlatego też w kilku podpunktach pokazujemy, na co zwracać uwagę w przypadku zakupu używanego laptopa klasy biznes, a następnie przedstawimy kilka propozycji.

Wstecz1 z 4Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Nowe technologie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.