136
Views

Parę godzin temu Jan Błachowicz poznał swojego kolejnego przeciwnika w organizacji UFC. Mistrz wagi półciężkiej zmierzy się z wiekowym, acz wciąż niebezpiecznym brazylijczykiem – Gloverem Teixeirą. 

Jan Błachowicz – Droga mistrza 

Po spektakularnym zwycięstwie nad pretendentem do tytułu wagi półciężkiej Dominiciem Reyesem, Jan Błachowicz zmierzył się z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya. W “superfighcie” potrzebne było 5 pełnych rund, aby wyłonić zwycięzcę. Walka była wyrównana jednak warunki fizyczne jakimi dysponuje Polak pomogły w pokonaniu “Izziego”. Sędziowie byli jednogłośni i po ostatnim gongu wskazali na Polaka. Jan po tej walce udowodnił swoją wartość i wielu niedowiarkom “zamknął usta” stając się pierwszym, który jako pierwszy pokonał Adesanye.

Jan Błachowicz vs Glover Teixeira

O tym starciu mówiło się od dawna, tym bardziej że po ostatniej serii zwycięstw, Brazylijczyk jak nikt inny zasłużył na starcie z naszym mistrzem. Można by rzec, że Glover jest jak wino, im starszy tym lepszy. 41 lat na karku wcale nie przeszkadza Brazylijczykowi baa! W serii 5 zwycięstw aż 4 razy kończył rywala przed czasem a 3 razy było to duszenie zza pleców. Nie jest tajemnicą, że jego stylem bazowym jest BJJ i to w parterze będzie upatrywał zwycięstwa nad Janem.  

UFC 266 

Walka obu panów odbędzie 4 września na gali UFC 266. Starcie będzie głównym starciem wieczoru. Pozostałe walki nie są znane. Biorąc pod uwagę, że jest to gala numerowana możemy być pewni, że karta będzie pełna mocnych nazwisk. Czy Jan Błachowicz dopisze kolejną “victorię” do swojego rekordu i zachowa pas mistrzowski? Dowiemy się już wkrótce.  

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.