Jan Błachowicz pokonuje Alaxandara Rakicia na UFC Vegas 54! 

W nocy z soboty na niedziele kibice MMA mieli powody do świętowania. Jan Błachowicz zwyciężył w walce z Rakiciem! 

Jan Błachowicz powraca na zwycięskie tory! 

W walce wieczoru na UFC Vegas 54 nasz rodak, Jan Błachowicz stoczył pojedynek z Alaxandarem Rakiciem. Jan miał trochę szczęścia w pojedynku z “Rakietą”, gdyż ten doznał poważnie wyglądającej kontuzji. W trzeciej rundzie pojedynku podczas przeniesienia ciężaru ciała na prawą nogę, Rakic upadł z grymasem bólu na twarzy. Na powtórce było widać, że kolano w nienaturalny sposób “przeskoczyło”.

Czy dojdzie do rewanżu? 

Starcie doszło do trzeciej rundy, a przebieg walki można określić jako wyrównany. Pierwsza runda była pod kontrolą naszego rodaka. Jan Błachowicz pierwsze pięć minut starcia trafiał celniej i mocniej. Druga runda była pod pełną kontrolą Rakicia, który sprowadził Błachowicza do parteru już na początku rundy. Wydawało się, że Jan sprawi niespodziankę, gdyż była duża szansa na skończenie walki już w drugiej rundzie przez trójkąt nogami, jednak przeciwnik w umiejętny sposób uwolnił się od techniki kończącej.

Reklama

Jan Błachowicz w walce o pas mistrzowski? 

Janek ma spory apetyt by wrócić na tron mistrzowski, na którym zasiada obecnie Brazylijczyk – Glover Texeira. Zawodnik z Sao Paulo ma przed sobą walkę i pierwszą obronę tytułu, gdzie jego przeciwnikiem będzie bardzo niebezpieczny Jiri Prochazka. Błachowicz po walce z Rakiciem umocnił się w rankingu jako pretendent do tytułu. Można się spodziewać, że zawalczy ze zwycięzcą starcia Texeira vs Prochazka.  

Źródło zdjęć: portal mmafighting.com.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama