Joachim Loew odchodzi z reprezentacji Niemiec

Legendarny niemiecki trener Joachim Loew kończy swoją karierę reprezentacyjną. Szkoleniowec, który poprowadził reprezentację Niemiec do Mistrzostwa Świata w Brazylii w 2014 roku nie przedłużył kontraktu, co oznacza, że tegoroczne Mistrzostwa Europy 2020 będą jego ostatnim turniejem, w którym będzie pełnił rolę trenera reprezentacji Niemiec w piłce nożnej.

Joachim Loew wygrał z reprezentacją najważniejsze trofeum w piłce nożnej

Joachim Loew z piłkarską reprezentacją Niemiec związany jest od siedemnastu lat. Swoją karierę rozpoczął jako asystent Jurgena Klinsmanna, a w 2006 roku objął posadę pierwszego szkoleniowca seniorskiej kadry Niemiec.

Joachim Low
Największym sukcesem Joachima Leowa jest Mistrzostwo Świata w Brazylii z reprezentacją Niemiec.

W przeciągu wszystkich lat jako trener niemieckiej kadry Loew zdobył drugie miejsce Mistrzostw Europy rozgrywanych na boiskach Austrii i Szwajcarii. Na Mistrzostwach Świata w RPA w 2010 jego zespół zdobył trzecie miejsce. Już na następnej imprezie zespół prowadzony przez Jochima Loewa zdobył złoto. W meczu finałowym Niemicy pokonali Argentynę 1:0, a bramkę zdobył Mario Gotze.

Reklama

Ostatni taniec z kadrą

„Jogi” poprowadził reprezentację Niemiec w 189 spotkaniach. Jego bilans to wspaniałe 120 zwycięstw, 38 remisów i tylko 31 porażek. Joachim Loew pierwotnie podpisał kontrakt, który miał trwać do Mistrzostw Świata w Katarze, które odbędą się w 2022 roku w grudniu. Niemiecki szkoleniowec poprosił jednak o skrócenie konstraktu.

Jednak przed zakończeniem współpracy z niemiecką kadrą czeka go niezwykle trudne zadanie. Niemcy podczas zbliżających się Mistrzostw Europy trafili do grupy śmierci. Znajdują się w niej: Portugalia, czyli aktualny Mistrz Europy, Francja, która w finale przegrała właśnie z Portugalią oraz Węgrami.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama