Site icon MenWorld.pl

Joanna Jędrzejczyk ogłosiła zakończenie kariery po UFC 275!

Była mistrzyni UFC kategorii słomkowej, Joanna Jędrzejczyk kończy sportową karierę po przegranej z Zhang na UFC 275!

Joanna Jędrzejczyk po przegranej z Weili Zhang.

Walka na UFC 275 nie należała do udanych dla naszej zawodniczki. Joanna Jędrzejczyk po raz drugi musiała uznać wyższość Weili Zhang. Chinka w drugiej rundzie posłała naszą reprezentantkę na deski po ekwilibrystycznym “backfiscie”. Obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą już w 2020 roku. Ich pierwsze starcie przyniosło zwycięstwo Zhang, jednak wielu podważało werdykt sędziowski. W ostatnich walkach Joanna Jędrzejczyk ścierała się ze ścisłym “topem” kategorii słomkowej, co tłumaczy jej ujemny bilans w ostatnich siedmiu walkach.

To była owocna kariera!

Asia stoczyła dla amerykańskiego giganta 15 zawodowych walk. Fani upatrywali ją w roli dominatorki, kiedy zbudowała serię 8 zwycięstw bez porażki. W 2015 roku wygrała walkę mistrzowską z Carlą Esparzą i zasiadła na “tronie” dywizji na blisko dwa i pół roku. W tym czasie odprawiała takie zawodniczki jak: Gadelha, Kowalkiewicz, Andrade czy Penne. Zaraz po zakończonej walce z Zhang, Joanna zapowiedziała, że to jej koniec z zawodowym sportem.

Kochani kocham życie… przechodzę na emeryturę. Kocham was, dziękuję bardzo za wsparcie. […] To już 20 lat. Kochani, w tym roku kończę 35 lat. Walczyłam, trenowałam od ponad dekady, ponad połowę mojego życia. Chcę cieszyć się życiem, chcę zostać matką, chcę być biznes woman.

Tymi słowami Joanna pożegnała się ze sportem oraz kibicami.

Źródło zdjęć: portal mmafighting.com.

Exit mobile version