Connect
To Top

Julen Lopetegui zwolniony. Real Madryt bez trenera

Podczas lata 2018 Real Madryt stracił nie tylko Cristiano Ronaldo, ale również trenera. Stanowisko to sprawował przez prawie trzy sezony Zinedine Zidane. Po trzykrotnym zdobyciu Ligi Mistrzów zadecydował o odejściu z klubu, co spowodowało, że „Królewscy” musieli znaleźć kogoś, kto poprowadzi drużynę po utracie najważniejszego zawodnika. Padło na hiszpańskiego selekcjonera Julena Lopetegui.

Real Madryt zalicza słaby start

Real Madryt nowy sezon zaczął słabo. Z nowym szkoleniowcem na czele piłkarze doświadczyli kilku ligowych porażek i grali zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nieprzyzwyczajeni do porażek fani wyrażali swoje niezadowolenie i niechęć do nowego trenera. Mimo tego, Florentino Perez zwlekał z podjęciem decyzji i chciał pokazać swoje zaufanie dla Lopeteguiego. Jednak po miażdżącej porażce z odwiecznym rywalem z Barcelony padła decyzja o zmianie trenera. Real Madryt przegrał niedzielne „El Clasico” 1:5, a ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Nie jest to najlepszy sposób na zakończenie swojej kariery z klubem dla szkoleniowca i na pewno nie będzie to dobrze zapamiętane przez fanów klubu.

 

Nowy trener Realu Madryt

Nowym trenerem ma zostać Antonio Conte. Włoch trenował wcześniej angielski klub Chelsea FC i wygrał z nim ligę podczas sezonu 16/17. To on ma przywrócić „Królewskich” na przód tabeli i powalczyć o tytuły. Władze klubu chcą, by poprowadził drużynę już w środowym meczu o Puchar Króla. Gdyby nie doszło jednak do porozumienia na czas, Real poprowadzi Santiago Solari. Kadencja Julena Lopeteguiego trwała od 12 czerwca do 29 października i nie należy do udanych. Najgorszy start w lidze, przegrana w meczu o Superpuchar Europy i wczorajsza porażka z FC Barceloną nie zostaną pozytywnie zapamiętane. Informacji o oficjalnym zwolnieniu możemy się spodziewać dzisiaj wieczorem.

More in Sport

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media