Karty graficzne. Najniższe ceny od 15 miesięcy!

Ceny na rynku kart graficznych od dłuższego czasu są mocno zawyżone. Niektóre karty graficzne były droższe nawet o 87 proc. niż ich sugerowana cena. W ostatnim czasie zauważono jednak spadek cen. Są one najniższe od 15 miesięcy.

Karty graficzne tanieją!

Ceny kart graficznych w ostatnich 15 miesiącach były mocno zawyżone. Dostanie GPU w sugerowanej cenie, jest niemożliwe i pomimo tego, że zarówno AMD, jak i Nvidia zwiększyły produkcję tych komponentów, sytuacja na rynku nie uległa zmianie. Teraz jednak pojawiło się niewielkie światełko w tunelu, które może sugerować, że karty graficzne w końcu będą tańsze.

Przeczytaj także: GTA 5 i GTA Online wkrótce trafią na next-geny!

W serwisie 3DCenter.org pojawiły się informacje na temat cen topowych GPU. Serwis stale obserwuje wahania cen kart graficznych Nvidia z serii GeForce RTX 30 i AMD Radeon RX 6000 w największych sklepach komputerowych na terenie Niemiec. Okazuje się, że z porównań cenowych wychodzi na to, że od początku roku karty graficzne tanieją i to jest bardzo dobra wiadomość.

Zauważalne spadki cen na rynku

Jak podaje serwis 3DCenter.org, karty graficzne w ostatnich miesiącach poszły w dół. Kary graficzne z serii AMD Radeon RX 6000 w lutym spadły do 45 proc. sugerowanej ceny, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu były wyższe o 80 proc. ceny, którą sugerował producent. Z kolei karty Nvidia GeForce RTX 30 swego czasu kosztowały o nawet 87 proc. więcej niż cena detaliczna, w lutym trzeba było zapłacić za nie jedynie 57 proc. więcej.

karty graficzne
Karty graficzne. Najniższe ceny od 15 miesięcy!

W marcu karty graficzne jeszcze bardziej staniały. W przypadku kart AMD Radeon RX 6000 mówimy o cenach 35 proc. wyższych niż sugerowana cena, a GeForce RTX 30 kosztuje 41 proc. więcej. Oczywiście w dalszym ciągu są to wysokie kwoty, jednak w porównaniu do ostatnich miesięcy ceny GPU mocno spadły.

Czy ten trend się utrzyma?

Źródło: 3DCenter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Canelo do Messiego: „Módl się, żebym Cię nie spotkał”. Bokser grozi piłkarzowi!

Reprezentacja Argentyny w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata...

Twoje stare BMW może być lepsze niż nowe!

Po co kupować nowe, skoro twoje stare BMW może...

Rysik dla iPhone trafi do sprzedaży? Apple ma projekt

Kilka lat temu rysiki byłby nieodłączną częścią palmtopów czy...

Portugalia vs Ghana. Gdzie oglądać mecz?

Portugalia vs Ghana to mecz, na który z pewnością...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!