Kiedy wróci Messenger, Facebook, Instagram i WhatsApp? O ile wróci

Dziś o godzinie 17:00 pojawiły się pierwsze oznaki awarii największego portalu społecznościowego. Wiele osób myślało, że problem zniknie po kilku chwilach. Minęło już wiele godzin i coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: kiedy wróci Messenger, Facebook, Instagram i WhatsApp?

Oczywiście, raczej podchodzę do tematu żartobliwie. Rzecz jasna, wszystkie te portale wrócą, dlatego też influencerki, które mają obecnie ciśnienie na poziomie krytycznym mogą się uspokoić. Co prawda Mark Zuckerberg stracił wiele milionów dolarów oraz spadł na liście najbogatszych, jednak wątpię by nagle pomyślał… Aaaa rzucam to wszystko, mam już tyle kasy, jadę w Bieszczady. Tam podobno dobry bimber mają. A tak całkiem serio, cały świat się zatrzymał, bo kilka portali społecznościowych przestało działać. Wiele osób się zastanawia: jak żyć? Co teraz z nami będzie? Czy to koniec świata? Uspokajam: nie, to nie koniec. Kiedyś żyliśmy bez takich portal i całkiem dobrze sobie radziliśmy, wiecie?

Kiedy wróci Messenger, Facebook, Instagram i WhatsApp?

Dopiero co kilka godzin temu napisałem, że pojawiła się awaria Facebooka. I wiecie co? Nie sądziłem, że ten tekst będzie jednym z najpopularniejszych wpisów opublikowanych na łamach naszego portalu. No cóż, to pokazuje jak świat „choruje” na chorobę zwaną „uzależnienie od mediów społecznościowych”. Niestety, wiele osób się do tego nie przyzna, ale wystarczyłoby sprawdzić ile czasu spędza na Facebooku i Instagramie. Nie wspominam już nawet o komunikatorach, takich jak Messenger i WhatsApp. Całkiem przydatne narzędzia, które tak mocno nas do siebie przyzwyczaiły, że przestaliśmy myśleć o posiadaniu innych, alternatywnych aplikacji. Jeśli „mieliśmy” kogoś tylko na Facebooku, a chcemy się z nim skontaktować teraz to? No, właśnie.

Czy to atak na Facebooka? Nie… chyba

Pandemia spowodowała mocny przyrost teorii spiskowych. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nie tylko kiedy wróci Messenger, ale również, czy aby na pewno nie jest to atak? A może coś jeszcze bardziej poważnego? Serwis Disclose.tv sugeruje, że zaraz po awarii w darknecie pojawiły się dane 1,5 miliarda osób. Prawda jest taka, że są to informacje publiczne, które już wcześniej dostępne były w sieci.

Wiecie co jest śmieszne, przerażające i smutne zarazem? Właśnie to, że my bez tych portali nie potrafimy żyć. Są one nam niezbędne do życia tak mocno, jak chociażby… druga osoba. Czas wylogować się do życia.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!