Site icon MenWorld.pl

To koniec gier Xbox na płytach? Microsoft podjął ważną decyzję

Konsola Xbox Series X czy Series S - którą wybrać?

Konsola Xbox Series X to najmocniejszy wariant nowego Xboxa.

W dzisiejszych czasach nośniki fizyczne są tylko imitacją tego, co było przecież kluczowe kilka lat wstecz. Dziś gry na płytach rozpoczynają jedynie instalację, a reszta pobiera się z internetu. Microsoft podjął ważną decyzję, która może oznaczać koniec gier Xbox na płytach. Gigant zwolnił odpowiedzialny za to dział.

Nośniki technologicznie nie dają już rady

Kilka lat temu kupno gry nie wiązało się z pobieraniem, chyba że od razu dostępna była aktualizacja, a jeśli pobieranie było konieczne, to nie były to duże wartości. Dziś jest zupełnie inaczej, ponieważ na płytach znajduje się zalążek danych, a praktycznie 90 proc. gry pobiera się z internetu. Ograniczenia nośników dotyczące pojemności są po prostu nie do przejścia.

Przeczytaj także: Gry na CD idą w niepamięć. Szokujące dane!

Dziś gry możemy kupić za pośrednictwem kilku kliknięć, bez wychodzenia w domu. Po zaksięgowaniu zapłaty tytuł pojawia się na dopisanym koncie, a następnie jest pobierany i instalowany. Szybko i wygodnie, choć zajmuje to trochę czasu. Dlatego też gry na płytach nie są już tak chętnie kupowane, jak przed kilkoma laty. Microsoft zdaje się to widzieć. Czy szykuje nam się koniec gier Xbox na płytach?

Gier Xbox na płytach już nie będzie? Microsoft podjął kluczową decyzję

Gry na płytach na Xboxa wkrótce mogą okazać się przeszłością, ponieważ jak podają najnowsze informacje, Microsoft postanowił zwolnić cały dział odpowiedzialny za wydawanie gier na nośnikach! Jak podaje Jez Corden z portalu Windows Central:

Microsoft podjął decyzję o zamknięciu działu odpowiedzialnego za fizyczną sprzedaż detaliczną gier. Jeśli więc widziałeś przecieki dotyczące cyfrowych gier na Xboxa, możesz domyślić się, w jaką stronę zmierza gigant z Redmond.

Dział odpowiedzialny za gry na płytach na Xboxa nie będzie jedynym, jaki przestanie istnieć. Microsoft planuje zwolnić przeszło 1900 wakatów w swoich podmiotach – Activision Blizzard, Xbox Game Studios, i ZeniMax Media. 

Wiem, kiedy odbędzie się Xbox Developer Direct! Sony może się bać?; Cena Xbox Series X/S idzie w górę! Pierwsze podwyżki
To koniec gier Xbox na płytach? Microsoft podjął ważną decyzję

Źródło: Windows Central

Exit mobile version