Koronawirus z Wuhan. Sharp rozważa przeniesienie linii produkcyjnej poza Chiny.

Ostatnimi czasy w Chinach rozprzestrzenia się koronawirus z Wuhan. Jak wiadomo sytuacja u naszych przyjaciół z Azji jest naprawdę ciężka i niestety odbija się to też na rynku. Spora część firm zamyka linie produkcyjne, a niektóre marki rozważają całkowite przeniesienie produkcji poza Chiny. Wśród nich jest znane przedsiębiorstwo Sharp. Problemy ma także producent konsol, Nintendo.

Nintendo i problemy, które powoduje koronawirus z Wuhan

Japońska firma Nintendo przyznała się na swoim Twitterze, że ma problemy z produkcją, jak i dostawami swoich produktów. Niestety nie jest to dla nich dobra sytuacja, bowiem ich przenośna konsola Switch jest bardzo popularna. Koronawirus z Wuhan jest jednym z powodów, przez który zaczyna brakować urządzeń w magazynach. Nintendo nie zdradziło kiedy i czy w ogóle opanuje problem z dostawami. Mimo wszystko powinniśmy być dobrej myśli. Wydaje mi się, że marka nie pozwoli na to, by wirus spowodował kryzys sprzedażowy.

Nintendo i problemy, które powoduje koronawirus z Wuhan
Koronawirus z Wuhan. Sharp rozważa przeniesienie linii produkcyjnej poza Chiny.

Sharp przenosi swoją linię produkcyjną poza Chiny?

Jeśli sytuacja, jaką powoduje koronawirus z Wuhan nie zostanie szybko rozwiązana, bądź opanowana w takim stopniu, by linie produkcyjne mogły ruszyć to Sharp może popaść w niemałe problemy. Z opublikowanego raportu firmy wynika, że w ostatnim kwartale 2019 roku, zaliczyła spadek przychodów. Spadek dochodów marki to o 1,2% w porównaniu do ostatniego kwartału 2018 roku. Sytuacja w Chinach dalej jest bardzo skomplikowana, a to nie napawa optymizmem. Niestety możemy snuć obawy, że 1 kwartał 2020 roku również nie będzie należeć do najlepszych, jeśli chodzi o przychody firmy Sharp.

Reklama

Przedsiębiorstwo informuje również, że skutki wirusa będą widoczne jeszcze bardziej. Dodając, że na ten moment oszacowanie strat jest trudne, bowiem wirus z Wuhan dalej się panoszy nie tylko po Chinach, lecz także spotykany jest na całym świecie. Katsumi Nomura, wiceprezes marki Sharp informuje, że firma rozważa przeprowadzkę z regionu, jeśli epidemia nie zostanie zwalczona. Na chwilę obecną nic więcej na ten temat nie wiadomo.

Źródło: gizmochina.com

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama