137
Views

Tym razem na warsztat wzięliśmy klawiatury mechaniczne od stosunkowo świeżej na rynku marki Krux. Mowa o dwójce przedstawicieli raczej niskiej półki cenowej – Meteor oraz Comet. Cena może wydawać się atrakcyjna ale czy aby na pewno? Zapraszam do lektury.

Wstęp

Krux Meteor oraz Comet - Recenzja tanich mechaników
Krux Meteor oraz Comet - Recenzja tanich mechaników

Jak już pisałem klawiatury reprezentują najniższą półkę cenową w kategorii klawiatur mechanicznych choć odznaczają się kilkoma plusami dość niespotykanymi w tej klasie sprzętu. Zacznijmy jednak od specyfikacji bohaterów dzisiejszej recenzji:

  • Model: Krux Comet
  • Przełączniki: Outemu Brown/Blue
  • Podświetlenie: Pomarańczowe, punktowe
  • Wymiary: 449 mm x 142 mm x 48 mm
  • Model: Krux Meteor
  • Przełączniki: Outemu Brown/Blue
  • Podświetlenie: Pomarańczowe, punktowe
  • Wymiary: 438 mm x 197 mm x 48 mm

Konstrukcja, jakość wykonania oraz podświetlenie

Pomimo ich przynależności do niskiej klasy klawiatury są nadzwyczaj sztywne i całkiem nieźle wykonane. Przełączniki jak mogliście się dowiedzieć wyżej to Outemu, nie powinno to nikogo zaskoczyć, a dodam również, że zawsze mogło być gorzej 😉 Nakładki na przełączniki (czyli keycapy) co może nie jednych zaskoczyć, są wykonane w technologii Double Shot, choć materiałem wciąż pozostał ABS. Zagranie zdecydowanie na plus dla Krux.

KRUX Comet oraz Meteor
Krux Meteor oraz Comet - Recenzja tanich mechaników

Klawiatury specyfikacją nie różnią się szczególnie. Ot Krux Meteor zyskał podkładkę pod nadgarstki, zaś Comet jest nieco bardziej obły względem swojego brata. Podkładka obecna w Meteorze jest co ciekawe wkręcana na zawiasach. Dalej można ją zdjąć aczkolwiek wymagany będzie śrubokręt, dość ciekawe podejście. Podświetlenie w obu modelach działa punktowo, ale tylko w kolorze pomarańczowym. Oferuję kilka wbudowanych efektów które zmieniamy za pomocą kombinacji klawiszy Fn+ScrLk, podświetlenie można również wyłączyć, jeśli nie będzie nam ono odpowiadać.

Krux Meteor oraz Comet
Krux Meteor oraz Comet - Recenzja tanich mechaników

Oba modele posiadają również przyciski multimedialne, które aktywujemy za pomocą kombinacji FN+Fx (przy czym “x” to jeden z numerków pod którymi ów przyciski się znajdują). Warto również wspomnieć o obecności narzędzia do ściągania keycapów w zestawie, przydatny dodatek.

Kilka słów na temat użytkowania

Klawiatur użytkowało się dość podobnie, wszak specjalnie się nie różnią. Podczas grania w modelu Meteor przydatna okazała się podkładka pod nadgarstki. Podczas pisania w tym samym modelu był obecny dość dziwny metaliczny “brzdęk”. Na początku dość upierdliwy ale udało się przyzwyczaić z czasem. Podświetlenie choć nieszczególnie jasne to przydawało się podczas użytkowania w nocy, osobiście nie byłbym już w stanie użytkować klawiatury bez podświetlenia 😉

Podsumowanie
Przejdźmy więc do sedna. Producent wycenił swoje klawiatury kolejno na 119 złotych w przypadku modelu Comet oraz 139 złotych w przypadku modelu Meteor. Ceny są bardzo atrakcyjne i biorąc pod uwagę co oferują, śmiało można je polecić. Szczególnie komuś kto stawia pierwsze kroki w świecie klawiatur mechanicznych 😉 Przyznajemy odznakę jakości do ceny.
Zalety
Cena
Podświetlenie LED
Sensownie wykonane
Capy Double-Shot
Wady
Podkładka mocowana na śrubach w modelu Meteor
7
Wynik
Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.